Przejdź do treści Przejdź do menu

Logo szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Erasmus +

Wizyta w Kalix

19.12.2019 Aktualności Erasmus

W drugim tygodniu grudnia, siedmiu uczniów Topolówki wraz z nauczycielami odwiedziło szwedzkie miasto Kalix, aby wziąć udział w spotkaniu projektu „Effective Communication for Mediation Bull’s Eye Bullying”. Mimo wielu wykładów oraz warsztatów dotyczących zjawiska cyberprzemocy wśród uczniów Europy, znaleźliśmy chwilkę czasu, aby odwiedzić Świętego Mikołaja i oddać mu nasze listy z świątecznymi marzeniami, zobaczyć oraz pogłaskać łosie, spróbować niecodziennych potraw, zobaczyć niezwykłe przedstawienie z okazji Dnia Św. Łucji, przejąć tradycję szwedzkiej fiki, stoczyć bitwę na śnieżki oraz wiele więcej…
Jednakże oprócz przyjemności, poszerzyliśmy naszą wiedzę o istotne informację dotyczące cyberprzemocy. Czas spędzony razem w świątecznej atmosferze był niezwykły.
Każdy z nas ma wiele niezapomnianych wspomnień z tej pięknej krainy lodu, śniegu, łosi… i Świętego Mikołaja.

czytaj dalej

Konkurs na TED talk

18.11.2019 Aktualności Erasmus

Wystąpienia konkursowe TED talk w zakresie tematu “Politics and people” odbędą się 19 listopada od godz. 11.30 w czytelni.

Czas wystąpienia 3-5 minut.

Nagrodą główną jest wyjazd na Sardynię w ramach projektu Erasmus+ w terminie 20-26.02.2020 roku.

czytaj dalej

Effective Communication for Mediation

23.10.2019 Erasmus

16 października klasa 1B oraz grupa uczniów z projektu Erasmus+ „Effective Communication for Mediation <<Bull’s Eye Bullying>>” pod opieką p. prof. Beaty Lewandowskiej oraz p. prof. Ewy Jaworskiej odwiedziła Sąd Okręgowy w Gdańsku, gdzie odbyło się seminarium z profesjonalnymi mediatorami sądowymi.

czytaj dalej

Konkurs na TED talk

22.10.2019 Aktualności Erasmus

Projekt Erasmus+ “Raise your voice, cross your borders” ogłasza konkurs na TED talk w zakresie tematu “Politics and people”Termin zgłoszenia oraz podania tematów upływa 13 listopada o godz. 12:00. Zgłoszenia przyjmują prof. Alina Spychała oraz prof. Beata Kardasińska. Wystąpienia konkursowe odbędą się 19 listopada od godz. 11:30. Czas wystąpienia 3-5 minut. Nagrodą główną jest wyjazd na Sardynię w ramach projektu Erasmus+ w terminie 20-26.02.2020 roku.

czytaj dalej

Newsletter nr 3

21.06.2019 Erasmus

NEWSLETTER Nr 3

Wszyscy uczestnicy projektu, uczniowie i ich hostowie, ale też nauczyciele, zebrali się w szkole na pierwszym spotkaniu. Oglądaliśmy filmy o tematyce zapobiegania przemocy w szkole, wykonane przez każdą z międzynarodowych grup. Na ich bazie przeprowadzaliśmy dyskusje i szukaliśmy rozwiązań poruszanych tam problemów.

czytaj dalej

Wizyta uczniów z Niemiec, Hiszpanii i Szwecji

28.05.2019 Erasmus

W pierwszym tygodniu kwietnia mieliśmy przyjemność gościć grupy uczniów z Niemiec, Hiszpanii i Szwecji na międzynarodowym spotkaniu, które odbyło się w gdańskiej Topolówce.

czytaj dalej

Effective Communication For Mediation

17.03.2019 Erasmus

Uczniowie nauczą się jak skutecznie radzić sobie z konfliktami rówieśniczymi w szkole oraz pozyskają kompetencje rozwiązywania problemów i konfliktów, które przydadzą im się w ich przyszłym życiu i pracy.

czytaj dalej

Warsztaty

17.03.2019 Erasmus

21 uczniów Topolówki wzięło udział w wspaniałych warsztatach, które zostały dofinansowane i zorganizowane z projektu Erasmus+ „Efektywna komunikacja w mediacji. Trafiając w sedno przemocy.” Tematyką warsztatów była przemoc rówieśnicza, mediacja oraz efektywna komunikacja. Dzięki niezwykłym zajęciom, prowadzonych przez Panią Beatę i Pana Onno, nauczyliśmy się jak wzmocnić swoją pewność w mówieniu publicznym, poczuliśmy się  jak w teatrze, grając rolę mediatora lub strony konfliktu oraz ćwiczyliśmy jak w kreatywny oraz oryginalny sposób rozwiązać konflikt. Potrenowaliśmy również umiejętności mówienia  w języku angielskim, ponieważ właśnie w tym języku były prowadzone warsztaty. Na koniec stworzyliśmy listę szkolnych problemów oraz ich rozwiązań. Każdy uczestnik poczuł się po nich jak mały mistrz mediacji.

czytaj dalej

Wyjazd do Niemiec

17.03.2019 Erasmus

W dniach 9 – 15 października siedmiu uczniów „Topolówki” wzięło udział w spotkaniu odbywającym się w Stuttgarcie, w ramach programu Erasmus+ Effective Communication for Mediation „Bulls Eye Bullying”. Tematem przewodnim było zapobieganie znęcaniu się nad słabszymi – bullying, jak radzić sobie z powstałym problemem oraz w jaki sposób mediacja pomaga rozwiązać konflikt.Brali w nim udział nastolatkowie z czterech krajów Europy – Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Polski.

czytaj dalej

NEWSLETTER Nr. 2

17.03.2019 Erasmus

Z okazji programu Erasmus+, sześciu uczniów Manhemsskolan (Kalix) z Szwecji, siedmiu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów  Westerplatte (Gdańsk) z Polski i siedmiu uczniów IES Hermanos Machado (Sewilla) z Hiszpanii spędziło tydzień od 9 do 16 października w Evangelisches Heidehof-Gymnasium (Stuttgart) w Niemczech. Pracowaliśmy nad tematem „Bull’s Eye Bullying” przez trzy dni w Evangelisches Heidehof-Gymnasium w Stuttgarcie.

czytaj dalej

Ogłoszenie Erasmus +

21.01.2019 Aktualności Erasmus

Witamy naszych mistrzów mediacji,

Nowy Rok, nowe, ekscytujące zadania, za które można zebrać kolejne punkty na przyszłe wyjazdy i spotkania z naszymi partnerami z Niemiec, Szwecji i Hiszpanii ...

czytaj dalej
back to top