Erasmus - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

 • Wizyta w Kalix

  19.12.2019

  W drugim tygodniu grudnia, siedmiu uczniów Topolówki wraz z nauczycielami odwiedziło szwedzkie miasto Kalix, aby wziąć udział w spotkaniu projektu „Effective Communication for Mediation Bull’s Eye Bullying”. Mimo wielu wykładów oraz warsztatów dotyczących zjawiska cyberprzemocy wśród uczniów Europy, znaleźliśmy chwilkę czasu, aby odwiedzić Świętego Mikołaja i oddać mu nasze listy z świątecznymi marzeniami, zobaczyć oraz pogłaskać łosie, spróbować niecodziennych potraw, zobaczyć niezwykłe przedstawienie z okazji Dnia Św. Łucji, przejąć tradycję szwedzkiej fiki, stoczyć bitwę na śnieżki oraz wiele więcej…
  Jednakże oprócz przyjemności, poszerzyliśmy naszą wiedzę o istotne informację dotyczące cyberprzemocy. Czas spędzony razem w świątecznej atmosferze był niezwykły.
  Każdy z nas ma wiele niezapomnianych wspomnień z tej pięknej krainy lodu, śniegu, łosi… i Świętego Mikołaja.

  czytaj dalej: Wizyta w Kalix
 • Effective Communication for Mediation

  23.10.2019

  16 października klasa 1B oraz grupa uczniów z projektu Erasmus+ „Effective Communication for Mediation <<Bull’s Eye Bullying>>” pod opieką p. prof. Beaty Lewandowskiej oraz p. prof. Ewy Jaworskiej odwiedziła Sąd Okręgowy w Gdańsku, gdzie odbyło się seminarium z profesjonalnymi mediatorami sądowymi.

  czytaj dalej: Effective Communication for Mediation
 • Newsletter nr 3

  21.06.2019

  NEWSLETTER Nr 3

  Wszyscy uczestnicy projektu, uczniowie i ich hostowie, ale też nauczyciele, zebrali się w szkole na pierwszym spotkaniu. Oglądaliśmy filmy o tematyce zapobiegania przemocy w szkole, wykonane przez każdą z międzynarodowych grup. Na ich bazie przeprowadzaliśmy dyskusje i szukaliśmy rozwiązań poruszanych tam problemów.

  czytaj dalej: Newsletter nr 3
 • Wizyta uczniów z Niemiec, Hiszpanii i Szwecji

  28.05.2019

  W pierwszym tygodniu kwietnia mieliśmy przyjemność gościć grupy uczniów z Niemiec, Hiszpanii i Szwecji na międzynarodowym spotkaniu, które odbyło się w gdańskiej Topolówce.

  czytaj dalej: Wizyta uczniów z Niemiec, Hiszpanii i Szwecji
 • Effective Communication For Mediation

  17.03.2019

  Uczniowie nauczą się jak skutecznie radzić sobie z konfliktami rówieśniczymi w szkole oraz pozyskają kompetencje rozwiązywania problemów i konfliktów, które przydadzą im się w ich przyszłym życiu i pracy.

  czytaj dalej: Effective Communication For Mediation
 • Warsztaty

  17.03.2019

  21 uczniów Topolówki wzięło udział w wspaniałych warsztatach, które zostały dofinansowane i zorganizowane z projektu Erasmus+ „Efektywna komunikacja w mediacji. Trafiając w sedno przemocy.” Tematyką warsztatów była przemoc rówieśnicza, mediacja oraz efektywna komunikacja. Dzięki niezwykłym zajęciom, prowadzonych przez Panią Beatę i Pana Onno, nauczyliśmy się jak wzmocnić swoją pewność w mówieniu publicznym, poczuliśmy się  jak w teatrze, grając rolę mediatora lub strony konfliktu oraz ćwiczyliśmy jak w kreatywny oraz oryginalny sposób rozwiązać konflikt. Potrenowaliśmy również umiejętności mówienia  w języku angielskim, ponieważ właśnie w tym języku były prowadzone warsztaty. Na koniec stworzyliśmy listę szkolnych problemów oraz ich rozwiązań. Każdy uczestnik poczuł się po nich jak mały mistrz mediacji.

  czytaj dalej: Warsztaty
 • Wyjazd do Niemiec

  17.03.2019

  W dniach 9 – 15 października siedmiu uczniów „Topolówki” wzięło udział w spotkaniu odbywającym się w Stuttgarcie, w ramach programu Erasmus+ Effective Communication for Mediation „Bulls Eye Bullying”. Tematem przewodnim było zapobieganie znęcaniu się nad słabszymi – bullying, jak radzić sobie z powstałym problemem oraz w jaki sposób mediacja pomaga rozwiązać konflikt.Brali w nim udział nastolatkowie z czterech krajów Europy – Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Polski.

  czytaj dalej: Wyjazd do Niemiec
 • NEWSLETTER Nr. 2

  17.03.2019

  Z okazji programu Erasmus+, sześciu uczniów Manhemsskolan (Kalix) z Szwecji, siedmiu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów  Westerplatte (Gdańsk) z Polski i siedmiu uczniów IES Hermanos Machado (Sewilla) z Hiszpanii spędziło tydzień od 9 do 16 października w Evangelisches Heidehof-Gymnasium (Stuttgart) w Niemczech. Pracowaliśmy nad tematem „Bull’s Eye Bullying” przez trzy dni w Evangelisches Heidehof-Gymnasium w Stuttgarcie.

  czytaj dalej: NEWSLETTER Nr. 2
 • Projekt Erasmus

  08.01.2019

  Regulamin udziału w projekcie ERASMUS+ i wyjazdów uczniów w ramach projektu Effective Communication for Mediation. “Bull’s Eye Bullying”.

  czytaj dalej: Projekt Erasmus
powrót do góry