- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

• Debata "Edukacja przez relacje - jak tworzyć w szkole wspólnotę dążącą razem do celu?"

Jak powszechnie wiadomo, we wspólnocie siła! Więc w środę 1.12 o godzinie 18:00 w klubie szkolnym odbyła się pierwsza w Topolówce debata "Edukacja przez relacje - jak tworzyć w szkole wspólnotę dążącą razem do celu?".
    Rodzice, uczniowie i nauczyciele pracowali metodą metaplanu nad wizją naszej szkoły, pod kierunkiem moderatorów - pana dr Jarosława Jendzy i pani dyrektor Małgorzaty Mroczkowskiej. Wspólnie rozpoczęliśmy pracę nad stworzeniem Topolówkowego dekalogu, który oczywiście zostanie ogłoszony całej społeczności naszej szkoły.
    Było to inauguracyjne spotkanie w ramach cyklu debat o edukacji, które zamierzamy prowadzić w III LO.
    Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom - to było świetne spotkanie!🥰
  • Warsztaty "Szczepionka na Hate"

W ubiegły piątek (26.11) zakończyliśmy w naszej szkole cykl warsztatów pt. Szczepionka na Hate. Wzięli w nich udział uczniowie czterech klas. Podczas interaktywnych zajęć dowiedzieli się m.in. jak przeciwdziałać powielaniu stereotypów, oraz jak reagować na krzywdzące komentarze. Dziękujemy za tak liczne przybycie!
    Szkolna Grupa Praw Człowieka
  • 3, 2, 1...START! Ruszył maraton pisania listów Amnesty International

Dziś ruszył maraton pisania listów Amnesty International. W akcję już w poniedziałkowe przedpołudnie zaangażowała się grupa p. Anny Orłowskiej. Uczniowie czytali zawieszone na ścianach profile i przykładową korespondecję. Wypisywali z nich nowe słówka i zwroty, a następnie pisali własne listy, które zostaną później wysłane przez naszą szkolną grupę AI. Zachęcamy pozostałe klasy do włączenia się w tę akcję! Szczegóły u nauczycielek języka angielskiego, na stronie internetowej szkoły i Topolówkowym Facebooku.

• First Chapter Friday

Uczniowie Topolówkowego klubu książki przeprowadzili w naszej szkole akcję First Chapter Friday. Polegała ona na wywieszeniu w różnych miejscach szkoły plakatów z pierwszymi rozdziałami wybranych książek oraz zachęceniu młodzieży do znalezienia i przeczytania ich wszystkich. Mamy nadzieję, że od teraz nasi uczniowie będą częściej sięgali po literaturę, a wśród przedstawionych propozycji znajdą coś dla siebie.

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.