- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

• Wymiana polsko-niemiecka: Berlin, Hannover, Bremen, Stadthagen

W tym roku szkolnym nauczycielki języka niemieckiego zaprosiły uczniów klas drugich do udziału w wymianie polsko-niemieckiej z uroczym miasteczkiem Stadthagen w Dolnej Saksonii. Oprócz masy atrakcji przygotowanych przez niemieckich uczniów i nauczycieli zwiedziliśmy także Berlin. Odwiedziliśmy również Hannover oraz Bremę, która przywitała wszystkich wiosennym słońcem. Pełni wrażeń czekamy z niecierpliwością na rewizytę uczniów i nauczycieli ze Stadthagen, która odbędzie się w czerwcu. Projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.
    Dorota Gąsiorowska, Justyna Milewska, Joanna Nurska

• Marcin Skiba Mistrzem Polski w Public Speaking!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że Marcin Skiba wygrał finał ogólnopolski International Public Speaking Competition i będzie reprezentował Polskę na finale międzynarodowym w Londynie od 13 do 17 maja. Finał ogólnopolski odbył się w sobotę 23 marca w naszej szkole. Brało w nim udział 23 uczestników z całej Polski, w tym, poza Marcinem, Janek Kolczyk z 3a, który godnie nas reprezentował. Finały przebiegły bez zakłóceń dzięki wolontariuszom z 1 preIBa i 3a, którzy dzielnie wsparli ich organizację.
    Gratulujemy Marcinowi i p.prof. E. Gobis, która przygotowuje naszych uczniów do konkursów krasomówczych w języku angielskim.
  • Dzień Otwarty Topolówki już za nami

Dziś był Dzień Otwarty Topolówki. Dużo się działo: przewodnicy oprowadzali po szkole, na korytarzach zorganizowano stoiska informacyjne, w klubie sprzedawano słodkości, z których dochód przeznaczony był na cele charytatywne, w salach klasy prezentowały swoje profile, pokazując prace plastyczne i ceramiczne, eksperymenty, doświadczenia, wyzwania matematyczne i fizyczne. Była również okazja do zmierzenia sobie pulsu i ciśnienia. W auli można było dowiedzieć się o poszczególnych profilach, a także wysłuchać koncertu Klubu Muzycznego. Z pewnością każdy znalazł coś dla siebie! Dziękujemy wszystkim gościom, kandydatom i ich rodzicom za odwiedziny, a Topolówkowiczom: niezawodnym przedstawicielom Rady Rodziców, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizację tego dnia!

Fot. p. Z. Geryk, p. D. Jamroż-Janowicz, p. H. Samko

• Awans naszego ucznia do etapu finałowego Olimpiady Matematycznej

Na początku lutego br. aż pięciu uczniów Topolówki wzięło udział w zawodach II stopnia 75 Olimpiady Matematycznej. Do zawodów III stopnia awansował Karol Szczygieł z klasy 2a.
    Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Karola podczas finału, który odbędzie się na początku kwietnia.

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.