- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

 • Maciej Wiśniewski finalistą Olimpiady Biologicznej

  W miniony weekend (20-21.04.2024 r.) Maciej Wiśniewski, uczeń kl. 4B, wziął udział w ogólnopolskim etapie Olimpiady Biologicznej, który obejmował test z wiedzy,  zajęcia laboratoryjne i obronę przygotowanej wcześniej pracy. Praca Macieja opisywała wpływ aktywności dzików na bioróżnorodność wybranych roślin zielonych na terenie podmiejskim. Maciej doskonale poradził sobie ze wszystkimi wyzwaniami i uzyskał tytuł finalisty! Serdecznie gratulujemy Maciejowi i p. Katarzynie Radzikowskiej, która wspierała go na wszystkich etapach rywalizacji.

 • Nina Katka laureatką ogólnopolskiego konkursu polonistycznego

  Dnia 19.04.2024 odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Świat ukryty w literaturze. Świat ukryty w języku. Świat ukryty w tekstach kultury” organizowanego przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, na który zakwalifikowało się czterdziestu uczniów z całej Polski. Nina Katka - uczennica 3 IB napisała pracę "Język włączający a poprawność polityczna", która dała jej miejsce w finale, a następnie w Krakowie wygłosiła przemówienie na wylosowany temat: "Wpływ mediów na społeczeństwo", które pozwoliło jej zająć czwarte miejsce w gronie osiemnastu laureatów konkursu. Podziwiamy talent, pracowitość i ambicję Niny! Jesteśmy dumni z osiągnięć naszej uczennicy i gratulujemy opiekunce – Urszuli Chmielewskiej.

 • Sukces Marii Szadejko w konkursie pianistycznym

  W zeszłym tygodniu w dniach 17-19.04.2024 Maria Szadejko, uczennica naszej szkoły, z klasy 3B, brała udział w VII Ogólnopolskim konkursie pianistycznym w Inowrocławiu. Marysia wygrała I miejsce oraz otrzymała Nagrodę Specjalną Inowrocławskiego Towarzystwa Muzycznego, która umożliwi jej zagranie recitalu w domu Chopina w Żelazowej Woli. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Sukces naszych drużyn w konkursie "Nabój matematyczny"

  19 kwietnia na całym świecie odbyły się zawody matematyczne "Nabój", podczas których drużyny starały się rozwiązać jak najwięcej zadań w określonym czasie. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
  "Juniorzy" w składzie: Dominika Antkowiak (klasa 2d), Marcel Dumański (klasa 2pIBa), Jędrzej Kondracki (klasa 2pIBa), Stanisław Ludwichowski (klasa 2d) oraz Zofia Seredyńska (klasa 2pIBa)
  "Seniorzy" w składzie: Mateusz Manturewicz (klasa 4IBa), Stanisław Pokora (klasa 4d), Krzysztof Sokołowski (klasa 2pIBb), Karol Szczygieł (klasa 2a) oraz Dylan Wyrzykowski (klasa 3IBa)
  Obie drużyny spisały się na medal i okazały się najlepsze w naszym mieście. Po podsumowaniu wyników w Polsce Północnej Seniorzy zajęli II miejsce, a Juniorzy - III miejsce. 
  Więcej informacji można znaleźć na stronie organizatorów:
  Ogromne gratulacje dla zawodników grających w podstawowym składzie oraz kibicujących im zawodników rezerwowych. Serdeczne podziękowania należą się także opiekunom naszych uczniów: p. Adamowi Dzedzej, p. Małgorzacie Klimek, p. Urszuli Goławskiej oraz p. Ewelinie Szajdziuk.

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.

kwiecień 2024
powrót do góry