- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

 • Rozdanie świadectw maturalnych

  W dniu 09. lipca, w godzinach od 10.00 do 12.00 zapraszamy absolwentki i absolwentów po odbiór świadectw maturalnych. Wychowawczynie będą czekały na Was w salach:
  4A - sala nr 5
  4B - sala nr 7
  4C - sala nr 17
  4D - sala nr 22

  Przypominamy, że świadectwo należy odebrać osobiście, a jeśli to nie jest możliwe, osoba, która w imieniu absolwentki/absolwenta będzie odbierała świadectwo musi mieć upoważnienie.

 • Zakończenie sezonu w Klubie Żeglarskim Topolówki

  Koniec roku szkolnego przypłynął i do Klubu Żeglarskiego Topolówki. Po zajęciach teoretycznych, odbywających się sobotnimi przedpołudniami w czytelni III LO, po rejsach po Zatoce Gdańskiej na pokładzie Enzo Molinari, przyszedł czas na egzaminy na patent żeglarza – które to zostały zdane! Szczególnie serdeczne podziękowania dla Sailing Factory, i osobiście dla Pana Andrzeja Mroza, za czuły i fachowy patronat nad Klubem, bez którego nie mógłby on działać. Opiekunem (i kursantem) Klubu jest p. Łukasz Skupny, a pływali Lila, Konstancja, Makary i Sebastian. Ahoj!

 • Niezbędnik wolontariusza

  Niezbędnik wolontariusza, czyli warsztaty zorganizowane przez p. Paulinę (Truszkowską) Adamczyk z FundcjI RC dla klas 1preIB odbyły się w naszej szkole 20.06.2024 r. W spotkaniu uczestniczyła również p. Barbara, która prowadzi od 3 lat wolontariat oraz p. Kacper ze Stowarzyszenia Morena (koordynator projektów dedykowanych wolontariuszom). Dziękujemy za inspiracje i praktyczne informacje, które wykorzystamy do realizacji CASu w klasie 2!
  Spotkanie zorganizowała p. Urszula Zblewska. 
  💡🗨ℹ💬

 • Wizyta w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

  17.06.2024 r. klasy 2c i 1preIB b odwiedziły Sąd Okręgowy w Gdańsku, by wziąć udział w sprawie karnej w roli publiczności. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, ponieważ była to rozprawa zdalna. Pani SSR Dorota Zabłudowska przybliżyła nam specyfikę zawodu sędziego oraz udzieliła wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów. Dziękujemy Północnej Grupie Edukacyjnej za zaproszenie! Doceniamy możliwość zdobywania wiedzy prawnej w praktyce. 👩‍⚖⚖

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.

lipiec 2024
powrót do góry