Przejdź do treści Przejdź do menu

Logo szkoły

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Galeria

DZIEŃ OTWARTY ON-LINE

09.03.2020 Aktualności Galeria
czytaj dalej

TOPOGRANIE

06.03.2020 Aktualności Galeria

czytaj dalej

18.12.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej

PARLAMENT UCZNIOWSKI TOPOLÓWKI 37 KADENCJI

04.11.2019 Aktualności Galeria

Dnia 24 października br. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Topolówki mieli szansę zdecydować, kto w roku szkolnym 2019/2020 piastować będzie urząd Prezydenta Parlamentu Uczniowskiego. Do wyborów przystąpiły 452 osoby spośród 802 uprawnionych do głosowania. Wobec tego frekwencja wyniosła 56,36%. Oddano 423 głosy ważne oraz 29 głosów nieważnych.

W poniedziałek 28 października przewodniczący Komisji Wyborczej Daniel Wireński uczeń klasy 2d ogłosił wyniki wyborów. Prezydentem Parlamentu Uczniowskiego 37. kadencji, został Aleksander Czura z komitetu wyborczego „Razem możemy więcej” uzyskując 333 głosy, co stanowiło 73,67% wszystkich głosów. GRATULUJEMY!!!

Wraz z nastaniem nowej 37. kadencji PU pożegnaliśmy ustępujące Prezydium Parlamentu Szkolnego w składzie: Pola Leśniewska, Weronika Kamińska, Monika Trupinda, Olga Klaudel, Franciszek Zajączkowski, Franek Fedorowicz, Krzysztof Szarowski, Igor Sztormowski oraz Marcel Kamiński, któremu przewodniczyła Agnieszka Szymańska. To był bardzo pracowity rok. Parlament 36. kadencji zorganizował wiele przedsięwzięć, w tym liczne dni tematyczne, maraton pisania listów, noc filmową, EcoTopo, Christmas plastic free, grę terenową, Topoequipment i pozostawił po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale również CHILLZONE - strefę wypoczynku dla uczniów. DZIĘKUJEMY!!!

Opiekunowie PU: Dorota Jamroż-Janowicz i Maria Narożna

czytaj dalej

Wybory do Sejmu - debata "dwójek" (PiS, KO i SLD) w Topolówce.

15.10.2019 Aktualności Galeria

W piątek 20 września 2019 r. Klub Myśli Politycznej "Stańczyk" zorganizował debatę kandydatów na posłów w nadchodzących wyborach do Sejmu. Debata odyła się z udziałem "dwójek" z trzech komitetów wyborczych w auli III LO. Prawo i Sprawiedliwość rezprezentował Kacper Płażyński, Koalicję Obywatelską PO .N IPL Zielonych Jarosław Wałęsa, a Sojusz Lewicy Demokratycznej Jolanta Banach. Debata, perfekcyjnie poprowadzona przez naszych uczniów (Blankę i Kubę), obfitowała w dociekliwe pytania (także zadawane z sali), błyskotliwe odpowiedzi naszych gości oraz ich cięte riposty. Spotkanie z uczniami "Topolówki" pomogło uzyskać mandat posła na Sejm Kacprowi Płażyńskiemu i Jarosławowi Wałęsie.

czytaj dalej

Gość Topolówki – Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

12.10.2019 Aktualności Galeria

Jak czuje się kobieta w świecie polityki? Do czego przydają się w życiu studia prawnicze? Kto powinien dostać pokojową Nagrodę Nobla? Na te i inne ciekawe pytania uczniów odpowiadała, goszcząc w murach naszej szkoły 4 października 2019 r., absolwentka Topolówki (matura 1998), pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Interesującej rozmowie, która przebiegała w swobodnej atmosferze, towarzyszył pokaz zdjęć z czasów szkolnych, które odnalazł w swoich zbiorach prof. Mikołaj Walczyk. Spotkanie odbyło się na auli i przygotowane zostało przez klasę 2c z wychowawczynią prof. Aliną Chabior.

czytaj dalej

III miejsce w Gdańskiej Licealiadzie Unihokeja Chłopców

11.10.2019 Aktualności Galeria

W dniu 10 października 2019 r. w Gdańsku-Osowie w hali XXIV LO odbyły się Mistrzostwa Gdańska Szkół Licealnych w Unihokeju Chłopców. Uczniowie naszej szkoły w składzie Łukasz Janicki (III IB), Hubert Kalinowski, Mateusz Kraszewski, Maciej Okoński (I Bg), Oskar Ławryniuk, Szymon Modrzyński, Hubert Parada (III D), uzyskali III miejsce, stając się drugimi wicemistrzami Gdańska w unihokeju chłopców. Serdecznie gratulacje z życzeniami dalszych sukcesów sportowych. Opiekunem reprezentacji jest prof. Michał Grudka.

czytaj dalej

10.09.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej

4-6 września 2019 r. obóz integracyjny klas pierwszych (G) w Jantarze

09.09.2019 Aktualności Galeria

Od 4 do 6 wrzesnia w Jantarze odbył się obóz integracyjny pierwszych klas (po gimnazjum).

czytaj dalej

Projekt żeglarski naszej uczennicy Olgi Leszczewicz- Koło Podróżnicze Topolówki- REJS ROZPOCZĘTY

09.09.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej

2 września 2019 r. rozpoczęcie roku szkolnego

08.09.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej

Spotkanie z absolwentem "Topolówki" o. Robertem Leżohupskim OFMConv. 19 marca 2019 r.

10.06.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej
back to top