Informacja dla uczniów ubiegających się o przeniesienie do klasy 3 IB na rok szkolny 2023/2024 z innych klas ZSO 13 w Gdańsku oraz innych szkół w Polsce i zagranicą.

W związku z dużą liczbą uczniów w klasach 2 preIB  III LO w Gdańsku, oraz ograniczoną liczbą miejsc w klasie 3 IB na rok szkolny 2023/2024, nabór do klasy 3 IB będzie przebiegał następująco:

Kandydaci ubiegający się o przeniesienie do klasy 3 IB na rok szkolny 2023/2024
z innych klas ZSO 13 w Gdańsku oraz innych szkół w Polsce i zagranicą. będą zobowiązani złożyć podanie wraz z kartą kandydata I (wzór na stronie szkoły), które będzie rozpatrywane indywidualnie przez dyrektora szkoły oraz komisję do spraw naboru IB. Podanie powinno zawierać informacje o wynikach, frekwencji, ewentualnych osiągnięciach kandydata
i wolontariacie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia podania kandydat będzie zobowiązany podejść do testów sprawdzających:

a) w przypadku obcokrajowców i obywateli polskich powracających z zagranicy oraz uczniów z innych systemów edukacyjnych, test będzie sprawdzać znajomość języka angielskiego (forma pisemna i ustna) oraz poziom znajomości matematyki. Warunkiem koniecznym zaliczenia testów jest wynik powyżej 50%.

b) w przypadku kandydatów z polskiego systemu edukacyjnego zostanie przeprowadzony test z j. angielskiego (pisemny i ustny), oraz test klasyfikacyjny sprawdzający wiedzę z zakresu podstawy programowej dotyczącej literatury (język polski), historii Polski (historia), geografii Polski (geografia) Warunkiem koniecznym zaliczenia jest uzyskanie wyniku min. 30% z każdego testu. Test klasyfikacyjny nie dotyczy osób, które zrealizowały podstawę programową z w/w przedmiotów wymaganą przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Terminy testów zostaną podane zainteresowanym po uzyskaniu zgody na podejście do nich, czyli pozytywnym rozpatrzeniu podania kandydata przez dyrektora szkoły oraz komisję do spraw naboru IB. Zakres materiału obowiązujący do testów znajduje się na stronie szkoły w zakładce nabór.

Podania i karty powinny być przesłane drogą elektroniczna na adres: ib.sekretariat@zso13.edu.gdansk.pl od 15.05.2023 do 26.05.2023