W środę 27 marca klasa I c wzięła udział w warsztatach historycznych w Centrum Dolna Brama. Ich tematyka dotyczyła, przez wielu nieznanej, zbrodni w Ponarach (dzisiaj dzielnica Wilna). Wykład z prezentacją poprowadziła dr Maria Wieloch, prezes Stowarzyszenia Rodzina Ponarska w Gdańsku, której ojciec zginął tam w strasznych okolicznościach. Uczniowie otrzymali też materiały dotyczące temu miejscu kaźni. Po warsztatach uczniowie uczestniczyli we wzruszającej uroczystości z okazji setnych urodzin kmdra w stanie spoczynku, Romana Rakowskiego, żołnierza AK, uczestnika akcji "Burza" we Lwowie, odznaczonego m. in. Krzyżem Virtutii Militari. Klasa I c miała honor jako pierwsza z kilku zaproszonych szkół wręczyć jubilatowi w imieniu całej naszej społeczności bukiet biało-czerwonych kwiatów wraz z laurką i prezentami przypominającymi nasze liceum. Należy nadmienić, że uroczystość poprowadził syn kmdra, p Wojciech Rakowski, prezes Zarządu Fundacji Kotwica i Gryfu Koła Wrzeszcz Żołnierzy AK, absolwent naszego liceum.