Młodzi ponad podziałami

W środę, 6 lutego o godz.12:00 spod Dworu Artusa rozpocznie się Marsz ponad podziałami.

Trójmiejscy uczniowie wychodzą z inicjatywą - chcą, by ich głos został zauważony. Główną inicjatorką akcji jest nasza maturzystka Julia Borzeszkowska, którą w organizacji przedsięwzięcia wspiera wielu młodych ludzi.

Z jakimi postulatami wychodzą Młodzi Ponad Podziałami?
  • Apelujemy o podwyższenie poziomu debaty publicznej
  • Zwracamy się do polityków o zaprzestanie celowego pogłębiania podziałów społeczeństwa
  • Żądamy niezależnych, obiektywnych mediów publicznych
"Jako młodzi ludzie czujemy potrzebę, by na nowo zatroszczyć się o przyszłość naszej Ojczyzny. Jesteśmy świadomi różnic, ale problemem jest rozmowa i brak wzajemnej tolerancji. Narzucamy swoje przekonania innym i nie próbujemy zrozumieć czyjegoś punktu widzenia. Rodziny, które dzielą się przy stole przez politykę, młodzi, którzy boją się mówić o swoich poglądach, orientacji seksualnej, czy potrzebach. Dlaczego mamy mieć możliwość opowiadania się tylko za jedną opcją polityczną? Nie potrafimy przyznać racji innym, bo nasz honor i wizerunek jest dla nas ważniejszy niż prawda i wartości. Uznajemy bezkrytycznie autorytety, kreujemy posągi odlane z brązu. Zapominamy, że nikt nie jest idealny ciągle krytykując innych, a jednocześnie sami nie umiemy przyjąć żadnej krytyki do siebie. Co się dzieje z kulturą języka? Czy rzeczywiście zapomnieliśmy jak powinno się rozmawiać z drugim człowiekiem? Młodzi też mają uszy i oczy, dlatego to jest moment, w którym mówimy dość. Chcemy pokazać, że stanowimy siłę, że możemy być przykładem i potrafimy być aktywni. Żeby coś zmienić, najpierw należy zacząć od siebie, a więc zacznijmy! Jako grupa młodzieży apelujemy o zmiany, o solidarność społeczną i wzajemne poszanowanie. Chcemy wierzyć, że jesteśmy ponad, dlatego pokażmy, że może być inaczej. - Młodzi Ponad Podziałami"