Może w niektórych szkołach końcówka roku szkolnego jest nudna, ale na pewno nie dla Topolówkowej 1B.

Zdjęcie grupy uczniów słuchających przewodniczki przed budynkiem Muzeum Narodowego w Gdańsku.Zdjęcie grupy uczniów słuchających przewodniczki przy Złotej Bramie.Zdjęcie grupy uczniów słuchających przewodniczki na moście.

W poniedziałek bladym świtem, bo już o 4:30, w prawie pełnym składzie spotkaliśmy się przy Muzeum Narodowym, żeby pod przewodnictwem p. Beaty ruszyć na zwiedzanie Gdańska. Trasa prowadziła przez Stare Przedmieście, Bastion św. Gertrudy, Kościół św. Piotra i Pawła, Lastadię aż do Bramy Wyżynnej, gdzie ok. 7 rano zakończyliśmy wspólny spacer. Nasza wyprawa wzbudzała niemałe zainteresowanie wśród, nielicznych o tej porze, przechodniów, a przypadkowo spotkany Prezes Gdańskiego Koła PTTK zamieścił nawet wzmiankę o nas na Facebooku https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4153295424737675&id=600431040024149 Dziękujemy p. Beacie za pomysł i charyzmę w oprowadzaniu, a od września dołączamy do prowadzonego przez Panią koła Zakochani w Gdańsku. Was też zapraszamy!

Zdjęcie grupy uczniów siedzących w altanie.Zdjęcie grupy rodziców stojących przed altaną.

We wtorek żądni kolejnych wrażeń spotkaliśmy się w Chatce Gołębiewo na zorganizowanym przez Rodziców ognisku integracyjnym. Mimo niepewnej pogody frekwencja była wysoka: 26 uczniów i ich Rodzice. W sumie ponad 50 osób. Mieliśmy tam doskonałe warunki, żeby się poznać i zintegrować. Były kiełbaski, karkówka, wegetariańskie szaszłyki, surówki, chleb i napoje. Z pewnością nikt nie wrócił do domu głodny. Uczniowie wykorzystali ten czas na wspólne śpiewanie, a nawet mecz siatkówki. Do domów wróciliśmy ok. 23, zmęczeni, ale szczęśliwi. Serdecznie dziękujemy p. Annie Nitce-Siemińskiej i p. Pawłowi Bigos - głównym organizatorom - za tak wspaniały wieczór!