Zdjęcie wejścia do domu Zielonej Szkoły w Woziwodzie

W dniach 13-17 września 2021 r. uczniowie klasy 2B pod opieką p. Anny Osieczko, p. Katarzyny Radzikowskiej i wychowawczyni p. Hanny Samko przebywają w Woziwodzie na Ekologicznej Zielonej Szkole. W czasie pobytu realizują napięty plan wykładów z zakresu ekologii prowadzonych przez nauczycielki Topolówki oraz p. Bogusława Dręczewskiego z Gdańskiego Liceum Autonomicznego.

Zdjęcie dużej grupy uczniów siedzących przy stołach ustawionych w podkowę w czasie zajęć teoretycznych.Zdjęcie torfowiska.

Jest też czas na ćwiczenia praktyczne i terenowe: spacer z leśnikiem do Rezerwatu Jeziorek Kozich, badanie jakości wody i gleby, czy szacowanie wielkości populacji roślinnej i zwierzęcej.

Wieczorami i podczas niedługich przerw pomiędzy zajęciami ekologicznymi królują szachy i siatkówka, ale nie brak też fanów fryzjerstwa, karaoke, czy dobrego filmu. Są i tacy, którzy w wolnych chwilach uzupełniają notatki lub przygotowują prezentacje ekologiczne zaplanowane na ostatni dzień pobytu.

Zdjęcie uczniów grających w siatkówkę na boisku na terenie Zielonej Szkoły.Zdjęcie uczniów grających w szachy.

Z pewnością wszyscy świetnie się bawią i z głowami pełnymi ekologii w piątek wrócą do domów. Dziękujemy p. Annie Osieczko - głównej organizatorce Zielonej Szkoły - za tak fantastyczny, naukowy tydzień. Zapraszamy do obejrzenia wybranych zdjęć z tego wyjazdu!