W związku z trudną sytuacją dzieci w Zambii, postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy dla tamtejszej szkoły, z którą współpracujemy już od kilku lat – SDB Chingola. Na ulicach Chingoli, ponad 200 dzieci każdego dnia walczy o przeżycie. Nie mają stałego dostępu do bezpiecznego schronienia, czystej wody ani posiłku.
SDB Chingola to technikum w jednym z większych miast Zambii, prowadzone przez Towarzystwo św. Franciszka Salezego. Salezjanie są organizacją, która od ponad 150 lat wspiera edukację młodzieży zarówno w Polsce, jak i na świecie. W ciągu tygodnia w szkole prowadzone są zajęcia edukacyjne, natomiast w weekendy organizowana jest pomoc dla dzieci ulicy. Aktualnie około 100 lokalnych dzieci znajduje się pod ich opieką. Stwarza to jedyną możliwość do skorzystania z ciepłego posiłku, edukacji oraz kąpieli.
Nasza akcja ma na celu wsparcie rozwoju tego programu. Koszt ciepłego posiłku dla jednego dziecka w Chingola to około 1$. Dla nas niewiele (mniej niż jedna kawa), jednak dla dzieci na drugim końcu świata ten dolar to gwarancja szczęścia!
My, społeczność III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, jesteśmy od dawna zaangażowani w wiele akcji charytatywnych. Co roku bierzemy udział w akcji Szlachetna Paczka. Ponad to uczestniczymy w programach Starszy Brat/Starsza Siostra i Adopcja na Odległość. Jesteśmy również aktywnymi wolontariuszami Stowarzyszenia Ruchu MAITRI. Teraz też chcemy pomóc! Ty też możesz!