W dniu 22 kwietnia 2022 roku uczennice 3iba, Anna Andruszkiewicz i Daniela Szpejna, pod opieką p. Anny Orłowskiej, brały udział w konkursie Spotlight on English 2022. Konkurs odbył się w II LO w Sopocie, składał się z dwóch części- ocenianego indywidualnie testu językowego oraz przygotowywanej drużynowo ustnej prezentacji wiadomości z Polski i ze świata na podstawie materiałów w języku polskim. Zmagania uczestników oceniało jury składające się wykładowców filologii UG pod przewodnictwem prof. Hanny Kryszewskiej.
Dziewczyny w krótkim czasie przygotowały świetną językowo i aktorsko prezentację wybranych wiadomości, która została najwyżej oceniona na tle pozostałych 8 drużyn a w zestawieniu  z bardzo dobrymi punktami za test dała im doskonałe II miejsce w klasyfikacji końcowej- ogromne gratulacje! 
Daniela dodatkowo uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji indywidualnej- brawo! Serdecznie gratulujemy zasłużonego sukcesu!
Dwie uczennice w trakcie prezentacji siedzące przy ławce szkolnej, trzymające mikrofony.