logo_szkoly.png

ZDOLNI Z POMORZA

Pomorska Liga Zadaniowa "Zdolni z Pomorza" 2019/2020

Nabór uczestników do zmagań konkursowych w bieżącym roku szkolnym.
Termin zgłoszeń upływa  16 października 2019 r.  Jeżeli dokonaliście Państwo już zgłoszenia szkoły to serdecznie dziękujemy.

Zgłoszenia należy dokonywać poprzez link:

Formularz zgłoszeniowy - zgłoszenie szkół (szkoła podstawowa)

Formularz zgłoszeniowy - zgłoszenie szkół (szkoła ponadpodstawowa i ponadgimnazjalna)

Laureaci Pomorskiej Ligi Zadaniowej Zdolni z Pomorza  otrzymują nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego oraz mogą ubiegać się w następnym roku szkolnym o zakwalifikowanie do projektów Zdolni z Pomorza w trybie „otwartych drzwi”.

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

SUMMER SCHOOL

W dniach 10 - 13 września 2019 ośmioro uczniów z klasy 2 b: Anna Andrzejewska, Justyna Orłowska, Iga Głowacka, Helena Kamieniecka, Oliwia Kulmanowska, Weronika Wołek, Franciszek Deresz oraz Iwo Szempruch reprezentowało Topolówkę w warsztatach III edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej organizowanej przez Pomorski College Medyczny.
Ceremonia Otwarcia III edycji Międzynarodowej Szkoły Letniej pod hasłem: "The Marco Polo, Benedetto Polacco, Kakai Summer School. Molecular aspects of Western Style Diet" odbyła się w dniu 10 września, o godzinie 15.30 w Collegium Biomedicum Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas 4 dniowych zajęć było sporo o zdrowym żywieniu i dla kontrastu o zgubnym wpływie diety zachodniej analizowanym na poziomie genetycznym, komórkowym i organizmalnym.
W tym roku oprócz młodzieży z Kaszub i Trójmiasta uczestnikami warsztatów i zajęć
edukacyjnych byli profesorowie, doktorzy oraz młodzież z Italii i Niemiec.
Wykłady i ćwiczenia odbywały się w salach Katedry i Zakładu Chemii Medycznej GUMed a zakończone zostały wspólnym spotkaniem przy ognisku na terenie
Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego w Oliwie.
Czekamy na kolejną odsłonę Summer School!!!

Szczegółowe informacje o planie zajęć znajdują się na fanpage 'Pomorski

logowanie.png

wrzesień 2019