logo_szkoly.png

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

NARADA OBYWATELSKA O EDUKACJI 25.04.19 r., 15.00, klub

Zapraszamy na Naradę Obywatelską o Edukacji uczniów, rodziców i przyjaciół Topolówki, którzy są zainteresowani dyskusją na temat zmian w polskiej edukacji.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 15.00 w klubie Topolówki. Przewidywany czas debaty to około 2-3 godziny.

Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiej akcji Narada Obywatelska o Edukacji (NOoE) zainicjowanej przez porozumienie nauczycieli Ja Nauczyciel, której celem jest zaproszenie reprezentantek i reprezentantów różnych środowisk do wspólnej rozmowy na temat polskiej szkoły i potrzeb wszystkich grup z nią związanych.

Chcemy wspólnie przyjrzeć się aktualnej sytuacji w oświacie, zastanowić się nad kierunkiem zmian, które powinny w polskiej szkole być przeprowadzone. Organizując debatę w naszej szkole, chcemy budować porozumienie wykraczające poza środowisko nauczycieli, wyjść poza aktualnie trwający spór i szukać nowych rozwiązań. Chcemy wspólnie zastanowić się, jakiej edukacji oczekują różne grupy dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wzbudzić szerokie zainteresowanie systemowymi zmianami w edukacji.

Deklarację chęci wzięcia udziału w debacie prosimy wysłać do godziny 11.00. 24 kwietnia na adres mailowy szkoły: sekretariat@zso13.edu.gdansk.pl . Ze względów formalnych liczba miejsc jest ograniczona. Potwierdzenie udziału zostanie wysłane w informacji zwrotnej.

Z poważaniem,

Nauczyciele Topolówki

Do zobaczenia!
Więcej informacji na stronie:
www.naradaobywatelska.pl

Andrzej Pióro Laureatem OWE

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. zakończyły się 2 dniowe zmagania Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Warszawie. Andrzej Pióro z klasy 3d, drugi rok z rzędu, uzyskał tytuł LAUREATA OWE. Tym razem zajął 11. miejsce (12. miejsce w roku ubiegłym). To najbardziej prestiżowa olimpiada ekonomiczna w Polsce, organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. http://www.owe.pte.pl/upload/files/uczestnicy/laureaci/xxxiiowe-laureaci.pdf

Osoby chcące wziąć w nim udział, organizatorzy (Klub Jagielloński oddział Gdańsk) proszą o zgłoszenia e-mailowe: gdansk@kj.org.pl

Piotr Semka - absolwent naszego LO (matura 1985), twórca topolówkowego BiT-u, publicysta i dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”.

„Semka – pisał recenzent wywiadu-rzeki Piątka u Semki (Zysk i S-ka, Poznań 2019) – u wielu budzi instynktowną niechęć. Ci, którzy znają go tylko z wystąpień radiowych czy telewizyjnych, mają zazwyczaj obraz publicysty krzykliwego, nieprzejednanego i notorycznie przerywającego polemistom. (…) Ale Semka autor tekstów jest inny. Zwłaszcza gdy poczytać jego dłuższe analizy polityczno-historyczne albo którąś z erudycyjnych gawęd (...) Tu publicysta „Do Rzeczy” wyrasta na jedno z najciekawszych piór swojej ideowej formacji. Nawet jeśli bywa nieprzejednany (bo bywa), to jednak przynajmniej elementarnie zainteresowany nowymi zjawiskami."

Uwaga pilne! Ogłoszenie KOŁA FILMOWEGO

Kochani Kinomaniacy,

11 kwietnia obejrzyjcie na ,,Ale Kino” film ,,American Honey”. Omówimy go i… napiszecie recenzję na nasz wewnętrzny konkurs (nagrodami będą książki i płytki DVD). W piątek, 12 kwietnia, o 18.30, spotykamy się w ,,Żaku” na dokumencie ,,Jutro albo pojutrze”, a w poniedziałek, 15 kwietnia, wybierzemy się na UG na wykład p. Bartka Filipa i film ,,Psy”. Co potem? Ustalimy w poniedziałek.

Jotanta Szatkowska

logowanie.png