logo_szkoly.png

Nominacje Prezydenckie

Bartosz Michałowski z 2a jako Laureat 3 miejsca Olimpiady Przedsiębiorczości odebrał list gratulacyjny i cenne nagrody z rąk Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, w trakcie uroczystej gali która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Bartoszowi jeszcze raz gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy dalszych.

p5a.jpg

Zaproszenie na XII Konferencję Naukową Międzynarodowego Prawa Humanitarnego 7 czerwca 2019 r.

/Content/pub/446/xii-kn-mph-agenda.pdf

Mam zaszczyt zaprosić uczniów III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku do udziału w XII Konferencji Naukowej Międzynarodowego Prawa Humanitarnego „70 Rocznica Konwencji Genewskich”, która odbędzie się 7 czerwca 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Organizowana konferencja to cykliczna inicjatywa Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
W dniu 12 sierpnia 2019 roku mija siedemdziesiąta rocznica podpisania Konwencji Genewskich o Ochronie Ofiar Wojny, które nadały nowy wymiar obowiązującemu dotąd międzynarodowemu prawu humanitarnemu. Rocznicy tej towarzyszy pytanie o rolę tych instrumentów prawa międzynarodowego w historii konfliktów zbrojnych. Pytanie to odgrywa szczególną rolę na tle współczesnych kryzysów humanitarnych, naznaczonych działaniami podmiotów, które naruszają normy zakodowane w przyjętych siedemdziesiąt lat temu konwencjach. Mając na uwadze znaczenie tego wyzwania dla społeczności międzynarodowej organizatorzy konferencji poświęcają uwagę zagadnieniu ochrony ofiar konfliktów zbrojnych, rozpatrywane w kontekście postanowień Konwencji Genewskich z 12 sierpnia 1949 roku oraz rozwijających je Protokołów Dodatkowych I i II z 1977 roku.

Z wyrazami szacunki,

dr hab. Adam Wiśniewski, profesor nadzwyczajny

Uwaga kandydaci do Topolówki, którzy będą pisali sprawdzian kompetencji językowych z j. angielskiego!

Przed przystąpieniem do sprawdzianu MUSICIE dostarczyć do sekretariatu szkoły (do 03.06, do godz.15.00) wypełniony kwestionariusz kandydata pobrany ze strony internetowej (http://zso13.edu.gdansk.pl) oraz MUSICIE mieć założone konto kandydata na stronie https://nabor-pomorze.edu.com.pl/
Jeśli nie będziecie mieli konta, Komisja Rekrutacyjna nie będzie miała możliwości wpisania wyników sprawdzianu kompetencji.
Wydrukowane wnioski kandydata ze strony nabor-pomorze możecie składać razem z kwestionariuszem lub później - ostateczny termin to 18.06.2019.

Komisja Rekrutacyjna III LO

logowanie.png