logo_szkoly.png

z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte

MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA GDAŃSKA

KANDYDACI DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA GDAŃSKA

Zoe Scheffler-Skupny /Content/pub/446/zoe-skupny.PNG  /Content/pub/446/zoe-skupny-cd.PNG

Martyna Staśkiewicz /Content/pub/446/martyna-staskiewicz.jpg

Oskar Piędziak /Content/pub/446/oskar-pedziak.pdf

Zofia Stefana Gajcy /Content/pub/446/zofia-gajcy.jpg

Amelia Mielewczyk /Content/pub/446/amelia-mielewczyk.jpg

Daniel Krzemiński /Content/pub/446/daniel-krzeminski.jpg

Łukasz Graff /Content/pub/446/lukasz-graff.png  /Content/pub/446/lukasz-graff-cd.png

Liwia Blandzi /Content/pub/446/liwia-blandzi.jpg

Zapraszamy na debatę 13 listopada godz. 12:45 aula

5 listopada godz.17:00 zapraszamy na wykład "Wychowanie nastolatka - piękna i trudna lekcja dla całej rodziny"

W dniu 5 listopda br. o godz. 17:00 w auli szkoły odbędzie się wykład dla chętnych rodziców, który poprowadzi dr Jarosław Jendza, pedagog, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego, nauczyciel, certyfikowany tutor, konsultant oświatowy i miłośnik alternatywnych rozwiązań w edukacji, a także… ojciec nastolatki uczęszczającej do „Topolówki”. Szczegóły poniżej. 👇
"Wychowanie nastolatka - piękna i trudna lekcja dla całej rodziny."
W trakcie wykładu podejmiemy kwestię wychowania i pracy z nastolatkami. Ten szczególny i zazwyczaj trudny okres w życiu młodej osoby i towarzyszących jej dorosłych wymaga od wszystkich członków rodziny dużej uważności i głębokiej świadomości. Bez tego łatwo popełniać błędy, które mogą mieć bardzo długofalowe konsekwencje. Nasze spotkanie rozpoczniemy od refleksji nad psycho-edukacyjnymi aspektami tego specyficznego okresu rozwojowego, a następnie podejmiemy próbę sformułowania kilku ogólnych sugestii odnośnie do wspierania nastolatków w ich drodze do dorosłości, a spotkanie zakończymy dyskusją, która być może odpowie na nurtujące uczestników pytania.
Zapraszamy serdecznie!

PARLAMENT UCZNIOWSKI TOPOLÓWKI 37 KADENCJI

Dnia 24 października br. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi Topolówki mieli szansę zdecydować, kto w roku szkolnym 2019/2020 piastować będzie urząd Prezydenta Parlamentu Uczniowskiego. Do wyborów przystąpiły 452 osoby spośród 802 uprawnionych do głosowania. Wobec tego frekwencja wyniosła 56,36%. Oddano 423 głosy ważne oraz 29 głosów nieważnych.

W poniedziałek 28 października przewodniczący Komisji Wyborczej Daniel Wireński uczeń klasy 2d ogłosił wyniki wyborów. Prezydentem Parlamentu Uczniowskiego 37. kadencji, został Aleksander Czura z komitetu wyborczego „Razem możemy więcej” uzyskując 333 głosy, co stanowiło 73,67% wszystkich głosów. GRATULUJEMY!!!

Wraz z nastaniem nowej 37. kadencji PU pożegnaliśmy ustępujące Prezydium Parlamentu Szkolnego w składzie: Pola Leśniewska, Weronika Kamińska, Monika Trupinda, Olga Klaudel, Franciszek Zajączkowski, Franek Fedorowicz, Krzysztof Szarowski, Igor Sztormowski oraz Marcel Kamiński, któremu przewodniczyła Agnieszka Szymańska. To był bardzo pracowity rok. Parlament 36. kadencji zorganizował wiele przedsięwzięć, w tym liczne dni tematyczne, maraton pisania listów, noc filmową, EcoTopo, Christmas plastic free, grę terenową, Topoequipment i pozostawił po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale również CHILLZONE - strefę wypoczynku dla uczniów. DZIĘKUJEMY!!!

Opiekunowie PU: Dorota Jamroż-Janowicz i Maria Narożna

WYBORY DO PARLAMENTU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 24 października 2019 roku odbyły się wybory do Parlamentu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020. Frekwencja dopisała, a komisja wyborcza pod wodzą przewodniczącego Daniela Wireńskiego czuwała nad przebiegiem wyborów.
Jaki jest wynik?
Na odpowiedź trzeba będzie poczekać do najbliższego poniedziałku, gdyż w tym dniu odbędzie się liczenie głosów. Już dziś zapraszamy wszystkich w poniedziałek 28 października na 5 lekcji do auli na ogłoszenie wyników wyborów oraz na uroczyste pożegnanie ustępującego, a powitanie nowo wybranego Parlamentu Uczniowskiego.
Opiekunowie PU: Dorota Jamroż-Janowicz i Maria Narożna

logowanie.png