logo_szkoly.png

III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte

Konkurs na TED talk

Projekt Erazmus+ “Raise your voice, cross your borders” ogłasza konkurs na TED talk w zakresie tematu “Politics and people”Termin zgłoszenia oraz podania tematów upływa 13 listopada o godz. 12:00. Zgłoszenia przyjmują prof. Alina Spychała oraz prof. Beata Kardasińska. Wystąpienia konkursowe odbędą się 19 listopada od godz. 11:30. Czas wystąpienia 3-5 minut. Nagrodą główną jest wyjazd na Sardynię w ramach projektu Erazmus+ w terminie 20-26.02.2020 roku.

Sukces młodych koszykarzy "Topolówki" !

Koszykarze "Topolówki" (rocznik 2003 i młodsi) wywalczyli mistrzostwo Gdańska w turnieju koszykówki 3x3, rozgrywanym po raz pierwszy w ramach gdańskiej Licealiady. Turniej odbył się w piątek, 18 października 2019 r. w XIV LO w Gdańsku. Zwycięski zespół tworzyli uczniowie klasy 1Ag: Adam Janukowicz, Waldemar Kaliszan, Miłosz Olkowski, Filip Ostrowski.
Gratulujemy!!!
Uczeń Topolówki stypendystą Prezesa Rady Ministrów

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy 3A Bartłomiej Michałowski otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2019/2020. http://www.kuratorium.gda.pl/lista-zgloszonych-kandydatow-ktorzy-otrzymali-stypendium-prezesa-rady-ministrow-na-rok-szkolny-20192020/
(pozycja 101)
Serdecznie gratulujemy!!!
Wybory do Sejmu - debata "dwójek" (PiS, KO i SLD) w Topolówce.

W piątek 20 września 2019 r. Klub Myśli Politycznej "Stańczyk" zorganizował debatę kandydatów na posłów w nadchodzących wyborach do Sejmu. Debata odyła się z udziałem "dwójek" z trzech komitetów wyborczych w auli III LO. Prawo i Sprawiedliwość rezprezentował Kacper Płażyński, Koalicję Obywatelską PO .N IPL Zielonych Jarosław Wałęsa, a Sojusz Lewicy Demokratycznej Jolanta Banach. Debata, perfekcyjnie poprowadzona przez naszych uczniów (Blankę i Kubę), obfitowała w dociekliwe pytania (także zadawane z sali), błyskotliwe odpowiedzi naszych gości oraz ich cięte riposty. Spotkanie z uczniami "Topolówki" pomogło uzyskać mandat posła na Sejm Kacprowi Płażyńskiemu i Jarosławowi Wałęsie.

logowanie.png

październik 2019