Przejdź do treści

logo_szkoly.png

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Aktualności

25 kwietnia 2019 r. o godzinie 15:00 NARADA OBYWATELSKA O EDUKACJI

19.04.2019 Aktualności

Zapraszamy na Naradę Obywatelską o Edukacji uczniów, rodziców i przyjaciół Topolówki, którzy są zainteresowani dyskusją na temat zmian w polskiej edukacji.

Spotkanie odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 15:00 w klubie Topolówki. Przewidywany czas debaty to około 2-3 godziny.

Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiej akcji Narada Obywatelska o Edukacji (NOoE) zainicjowanej przez porozumienie nauczycieli Ja Nauczyciel, której celem jest zaproszenie reprezentantek i reprezentantów różnych środowisk do wspólnej rozmowy na temat polskiej szkoły i potrzeb wszystkich grup z nią związanych.

Chcemy wspólnie przyjrzeć się aktualnej sytuacji w oświacie, zastanowić się nad kierunkiem zmian, które powinny w polskiej szkole być przeprowadzone. Organizując debatę w naszej szkole, chcemy budować porozumienie wykraczające poza środowisko nauczycieli, wyjść poza aktualnie trwający spór i szukać nowych rozwiązań. Chcemy wspólnie zastanowić się, jakiej edukacji oczekują różne grupy dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wzbudzić szerokie zainteresowanie systemowymi zmianami w edukacji.

Deklarację chęci wzięcia udziału w debacie prosimy wysłać do godziny 11:00 24 kwietnia na adres mailowy szkoły: sekretariat@zso13.edu.gdansk.pl. Ze względów formalnych liczba miejsc jest ograniczona. Potwierdzenie udziału zostanie wysłane w informacji zwrotnej.

Z poważaniem,

Nauczyciele Topolówki

Do zobaczenia!
Więcej informacji na stronie:
www.naradaobywatelska.pl
https://www.facebook.com/NaradaObywatelskaOEdukacji/

czytaj dalej

Andrzej Pióro Laureatem OWE

15.04.2019 Aktualności

W niedzielę 7 kwietnia 2019 r. zakończyły się 2 dniowe zmagania Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej w Warszawie. Andrzej Pióro z klasy 3d, drugi rok z rzędu, uzyskał tytuł LAUREATA OWE. Tym razem zajął 11. miejsce (12. miejsce w roku ubiegłym). To najbardziej prestiżowa olimpiada ekonomiczna w Polsce, organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. http://www.owe.pte.pl/upload/files/uczestnicy/laureaci/xxxiiowe-laureaci.pdf
czytaj dalej

14.04.2019 Aktualności

Osoby chcące wziąć w nim udział, organizatorzy (Klub Jagielloński oddział Gdańsk) proszą o zgłoszenia e-mailowe: gdansk@kj.org.pl

Piotr Semka - absolwent naszego LO (matura 1985), twórca topolówkowego BiT-u, publicysta i dziennikarz tygodnika „Do Rzeczy”.

„Semka – pisał recenzent wywiadu-rzeki Piątka u Semki (Zysk i S-ka, Poznań 2019) – u wielu budzi instynktowną niechęć. Ci, którzy znają go tylko z wystąpień radiowych czy telewizyjnych, mają zazwyczaj obraz publicysty krzykliwego, nieprzejednanego i notorycznie przerywającego polemistom. (…) Ale Semka autor tekstów jest inny. Zwłaszcza gdy poczytać jego dłuższe analizy polityczno-historyczne albo którąś z erudycyjnych gawęd (...) Tu publicysta „Do Rzeczy” wyrasta na jedno z najciekawszych piór swojej ideowej formacji. Nawet jeśli bywa nieprzejednany (bo bywa), to jednak przynajmniej elementarnie zainteresowany nowymi zjawiskami."

czytaj dalej

Mamy FINALISTĘ I LAUREATA Olimpiady Przedsiębiorczości!

12.04.2019 Aktualności

Bardzo miło nam poinformować, że Bartłomiej Michałowski, uczeń klasy 2A, został LAUREATEM 3 MIEJSCA Olimpiady Przedsiębiorczości, a Andrzej Pióro zklasy 3D jej finalistą. Finał odbył się 11 kwietnia 2019 w siedzibie SGH w Warszawie.

GRATULUJEMY!

czytaj dalej

Wesprzyjcie Odyseję Umysłu!

10.04.2019 Aktualności

Cześć!

Jesteśmy uczniami Topolówki  i członkami Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB. W tym roku naszym zadaniem było stworzyć pojazd o samowystarczalnym napędzie, który zmieści się do jednej lub maksymalnie dwóch walizek i będzie składany oraz rozkładany podczas przedstawienia. Ponadto, nasz pojazd pokonuje wyznaczone dystanse, podczas czterech przejazdów zalicza różne zadania, które w różny sposób ratują postaci od kłopotów. Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=BnzwoCzHe3c&t=3s

31.03 udało nam się zdobyć 1. miejsce na XXVIII Finałach Ogólnopolskich konkursu kreatywności "Odyseja Umysłu" w problemie 1, grupie wiekowej 3 i w maju (22-25.05.2019) będziemy reprezentować Polskę na Finałach Światowych w Michigan, co wiąże się z dużymi kosztami. Jeśli chcesz nas wesprzeć, lub znasz kogoś, kto by chciał, pod spodem znajduje się link do zrzutki. Jeśli chciałbyś/chciałabyś pomóc nam w inny sposób, udostępnianie tego posta także bardzo pomaga! https://zrzutka.pl/ku94jt

Serdecznie dziękujemy za każdy grosz! 😊 "ekipa omeratunkowa" w składzie: Hania, Marek, Ada, Przemek, Kinga, Marcel, Julek z trenerami Dorotą, Krzysiem i Pawłem

czytaj dalej

10.04.2019 Aktualności
czytaj dalej
Erasmus+ w "Topolówce" 1-7 kwietnia 2019 r.

Erasmus+ w "Topolówce" 1-7 kwietnia 2019 r.

10.04.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej
Spotkanie z absolwentem "Topolówki" o. Robertem Leżohupskim OFMConv. 19 marca 2019 r.

Spotkanie z absolwentem "Topolówki" o. Robertem Leżohupskim OFMConv. 19 marca 2019 r.

10.04.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej

List Prezydent Miasta Gdańska do rodziców i opiekunów gdańskich uczniów

05.04.2019 Aktualności


https://www.gdansk.pl/download/2019-04/125649.pdf 

czytaj dalej

Laureat i finalistka Konkursu Kuratoryjnego z Chemii

05.04.2019 Aktualności
wielką radością i satysfakcją informujemy, że Maks Górski z klasy 3GA, który w ubiegłym roku zdobył tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego z chemii jest tegorocznym laureatem, z kolei Karolina Kikolska z 3GA jest finalistką tegorocznego konkursu kuratoryjnego z chemii. 
Oboje są uczniami p. Michała Głuskiego.
czytaj dalej

Trzech Finalistów Olimpiady Przedsiębiorczości!

03.04.2019 Aktualności
Wielki sukces naszych gimnazjalistów :Waldemar Kaliszan, Jan Brejna, Adam Janukowicz FINALISTAMI  Ogólnopolskiej Szkolnej Olimpiady Przedsiebiorczości, w 2 etapie przez tydzień 100 Reprezentacji Szkół rywalizowało ze sobą prowadząc wirtualne przedsiębiorstwo w ramach interaktywnej gry menedżerskiej. Aplikacja została uruchomiona 25 marca o 9.00 i zablokowana 31 marca o godzinie 21.00. Podczas 7 rund zespoły podejmowały decyzje dotyczące własnego przedsiębiorstwa, określały jego strategię oraz kierunki rozwoju. 
Nasi Panowie zajęli 9 miejsce wśród 140 zespołów z całej Polski. 23 maja w siedzibie SGH w Warszawie odbędzie się finał Olimpiady 
GRATULUJEMY!
czytaj dalej

Ostatnie pożegnanie Marii Szmytkowskiej

02.04.2019 Aktualności

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”
Jan Twardowski
Z wielkim smutkiem żegnamy naszą niedawną uczennicę,
studentkę Akademii Muzycznej w Gdańsku - Marię Szmytkowską,
córkę Absolwentki III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte.
Msza żałobna odbędzie się 3 kwietnia o godzinie 13.00 w Kościele świętej Barbary
przy ulicy Długie Ogrody 19, a następnie pogrzeb na Cmentarzu Łostowickim.
Spoczywaj w pokoju Marysiu.
Społeczność Topolówki

czytaj dalej
back to top