Przejdź do treści

logo_szkoly.png

Aktualności

Pięcioro stypendystów z Topolówki! Gratulacje.

13.08.2019 Aktualności

W tym roku piątka uczniów z naszej szkoły otrzymała stypendium od polskiego oddziału międzynarodowej organizacji UWC. W ubiegłym roku uczyli się w Topolówce w klasie pierwszej. Tutaj dowiedzieli się o wielu możliwościach wyjazdu za granicę. Ich osiągnięcia i bardzo dobre wyniki zapewniły stypendium, które umożliwi im kontynuację nauki w zagranicznych szkołach średnich. Stypendyści zapewniają, że będą odwiedzać naszą szkołę. My gratulujemy im serdecznie i życzymy sukcesów. Publikujemy ich wspólne zdjęcie z wręczenia nominacji stypendium.

czytaj dalej

OGŁOSZENIA O OBOZIE INTEGRACYJNYM - PO GIMNAZJUM I PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

08.07.2019 Aktualności

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,

Prosimy o zapoznanie się z informacjami o obozie integracyjnym dla uczniów Klas Pierwszych naszej szkoły po szkole podstawowej i po gimnazjum. 

Udział w obozie integracyjnym jest obowiązkowy.

Obóz integracyjny jest integralną częścią procesu dydaktyczno-wychowawczego III LO w Gdańsku, ujętym w Statucie Szkoły  ( § 4 pkt. 3 )

/Content/pub/446/oboz-int-po-szkole-podstawowej.pdf

/Content/pub/446/oboz-integr-po-gimnazjum-i.pdf

czytaj dalej

INFORMACJA O UBEZPIECZENIU UCZNIÓW NNW

04.07.2019 Aktualności

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Umowa ta może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Dotyczy
to zarówno nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak i w przypadku wycieczek szkolnych i wypoczynku organizowanego w kraju.

Przepisy nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły (w tym rady rodziców), do podejmowania czynności związanych
z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów
.

W związku z powyższym, informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 rodzice samodzielnie podejmują decyzję o ubezpieczeniu dziecka, dokonują wyboru firmy ubezpieczeniowej, opłacają składkę i dochodzą ewentualnych roszczeń; bez udziału ZSO nr 13.

czytaj dalej

ŚWIADECTWA MATURALNE 2019 - 4.07.19, od 10.00 do 12.00

02.07.2019 Aktualności

Zapraszamy naszych Absolwentów po odbiór świadectw dojrzałości w dniu 4 lipca 2019 r. od godz. 10.00 do 12.00.
Wychowawcy będą na Was czekali w salach.
Możliwy jest też odbiór świadectwa przez inną osobę na podstawie pisemnego upoważnienia.
Życzymy najlepszych wyników i sukcesów na następnym etapie Waszej edukacji.

   

 

czytaj dalej

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

02.07.2019 Aktualności

Rok szkolny 2018/2019 był pełen cennych doświadczeń i sukcesów Topolówkowiczów, których nie sposób szczegółowo podsumować podczas krótkiej uroczystości zakończenia roku, która miała miejsce 19 czerwca na boisku szkolnym. Nad odpowiednim przebiegiem wydarzenia czuwał Pan Profesor Tomasz Szpakowski, na którego wezwanie wprowadzono sztandar szkoły i zaśpiewano hymn narodowy. Ponieważ gościliśmy wówczas uczniów zza granicy w ramach wymiany ze szkołą w Niemczech, słowa powitalne Pani Dyrektor Bożeny Ordak przetłumaczono na język niemiecki. Krótkie przemówienie wygłosił ksiądz Łukasz Koszałka oraz przedstawiciele Parlamentu Uczniowskiego. Dokonano również prezentacji tegorocznych laureatów i finalistów olimpiad oraz pozostałych prestiżowych konkursów. Znaczącym sukcesem było także uczestnictwo naszych reprezentantów w Sejmie Dzieci i Młodzieży. Ważnym dla wielu uczniów punktem uroczystości był moment wręczenia świadectw z wyróżnieniem. Średnia ocen całej szkoły w tym roku wyniosła 4,66. Po zamknięciu części oficjalnej uczniowie udali się do swoich klas wraz z wychowawcami, by tam wspólnie im podziękować i cieszyć się nadchodzącymi wakacjami. Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 było zakończeniem szczególnym również pod tym względem, iż było pierwszym, i zarazem ostatnim pożegnaniem absolwentów gimnazjum w naszej szkole.

czytaj dalej

18.06.2019 Aktualności Galeria
czytaj dalej

Gratulacje!!!

10.06.2019 Aktualności

borowicz.jpg

/Content/pub/446/podziekowania.PDF

czytaj dalej

Nominacje Prezydenckie

07.06.2019 Aktualności

Bartosz Michałowski z 2a jako Laureat 3 miejsca Olimpiady Przedsiębiorczości odebrał list gratulacyjny i cenne nagrody z rąk Prezydenta Polski Andrzeja Dudy, w trakcie uroczystej gali która odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Bartoszowi jeszcze raz gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy dalszych.

p5a.jpg

czytaj dalej

Zaproszenie na XII Konferencję Naukową Międzynarodowego Prawa Humanitarnego 7 czerwca 2019 r.

28.05.2019 Aktualności

/Content/pub/446/xii-kn-mph-agenda.pdf

Mam zaszczyt zaprosić uczniów III LO im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku do udziału w XII Konferencji Naukowej Międzynarodowego Prawa Humanitarnego „70 Rocznica Konwencji Genewskich”, która odbędzie się 7 czerwca 2019 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Organizowana konferencja to cykliczna inicjatywa Katedry Prawa Międzynarodowego Publicznego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziału Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
W dniu 12 sierpnia 2019 roku mija siedemdziesiąta rocznica podpisania Konwencji Genewskich o Ochronie Ofiar Wojny, które nadały nowy wymiar obowiązującemu dotąd międzynarodowemu prawu humanitarnemu. Rocznicy tej towarzyszy pytanie o rolę tych instrumentów prawa międzynarodowego w historii konfliktów zbrojnych. Pytanie to odgrywa szczególną rolę na tle współczesnych kryzysów humanitarnych, naznaczonych działaniami podmiotów, które naruszają normy zakodowane w przyjętych siedemdziesiąt lat temu konwencjach. Mając na uwadze znaczenie tego wyzwania dla społeczności międzynarodowej organizatorzy konferencji poświęcają uwagę zagadnieniu ochrony ofiar konfliktów zbrojnych, rozpatrywane w kontekście postanowień Konwencji Genewskich z 12 sierpnia 1949 roku oraz rozwijających je Protokołów Dodatkowych I i II z 1977 roku. 

Z wyrazami szacunki,

dr hab. Adam Wiśniewski, profesor nadzwyczajny

czytaj dalej

Uwaga kandydaci do Topolówki, którzy będą pisali sprawdzian kompetencji językowych z j. angielskiego!

23.05.2019 Aktualności
Przed przystąpieniem do sprawdzianu MUSICIE dostarczyć do sekretariatu szkoły (do 03.06, do godz.15.00) wypełniony kwestionariusz kandydata pobrany ze strony internetowej (http://zso13.edu.gdansk.pl) oraz MUSICIE mieć założone konto kandydata na stronie https://nabor-pomorze.edu.com.pl/
Jeśli nie będziecie mieli konta, Komisja Rekrutacyjna nie będzie miała możliwości wpisania wyników sprawdzianu kompetencji.
Wydrukowane wnioski kandydata ze strony nabor-pomorze możecie składać razem z kwestionariuszem lub później - ostateczny termin to 18.06.2019.
 
Komisja Rekrutacyjna III LO
czytaj dalej

,,Miranda" Antoniego Lange w tłumaczeniu Miguela Mejia

23.05.2019 Aktualności

http://siltola.blogspot.com/2019/03/miranda-de-antoni-lange.html
Antonio Miguel Mejía Perez o
d 2007 mieszka i pracuje w Trójmieście: nauczyciel języka, historii i geografii Hiszpanii w III LO w Gdańsku; profesor języka hiszpańskiego w Instytucie Filologii Romańskiej UG.

Nagrody literackie: Konkurs Literatury Mlodziezowej „Gustavo Adolfo Bécquer“, poezja, Almería, 1994. Konkurs krótkiego opowiadania XYZ Ediciones, Huelva, 1998. II Konkurs literacki „Antonio Prados Ledesma“, poezja, Viveiro (Lugo), 2000. V Konkurs literacki „Ciudad de Puertollano“, poezja, Puertollano (Ciudad Real), 2001. XI Konkurs literacki „Luis Rosales“, poezja, Madrid, 2003. VI Konkurs literacki „Eladio Cabañero“, poezja, Tomelloso (Ciudad Real), 2003. XIV Konkurs literacki „Paul Beckett“, poezja, Mojácar (Almería), 2012. 

Serdecznie gratulujemy kolejnego osiągnięcia literackiego!
Właśnie ukazała się powieść Antoniego Lange ,,Miranda" w tłumaczeniu naszego iberysty, p. Miguela Mejia.
Życzymy Panu dalszych sukcesów. 

czytaj dalej

Nasza drużyna w półfinale turnieju SUKCES NA BANK

18.05.2019 Aktualności
Jesteśmy już w półfinale telewizyjnego show. Drużyna w składzie :
Natalia Daniuluk
Weronika Zasińska 
Andrzej Pióro
Bartłomiej Michałowski
Antoni Zapendowski 
jak ekonomiczna burza przechodzi kolejne etapy konkursu  SUKCESU NA BANK

czytaj dalej
back to top