- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

  • Zwycięstwo naszej drużyny w IX Pomorskim Turnieju Debat Historycznych

    Debatujemy!
    Debiutująca drużyna w składzie Matylda Krawczykowska 1preIB a, Filip Szlesinger 1preIB b, Kornel Pietrewicz 1preIB b i Filip Piorun 2c zwyciężyła w IX Pomorskim Turnieju Debat Historycznych Instytutu Pamięci Narodowej. 25 kwietnia 2024 r. w historycznej sali BHP nasi debatanci zmierzyli się z pięcioma tezami z zakresu historii Polski z lat 1918-1989. Uczniowie przygotowali się pod okiem p. Dominiki Kokoszka - tutorki z Fundacji Ergo i p. Urszuli Zblewskiej - opiekunki szkolnego koła debat. Przed naszą drużyną finał w Warszawie.
    Tu info o wydarzeniu 
  • Finał Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

    Wracamy pełni wrażeń z finału Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. Największego projektu edukacyjnego w Polsce: 30000 uczestników, 1300 opiekunów , 3 miesiące inwestycyjnych i e-learningowych zmagań i duży sukces naszej szkoły: Anna Judin i Marta Konkel z klasy 2 b w finale projektu zdobyły tytuł Laureatek 4 miejsca ! Gratulacje! Wielkie gratulacje również dla opiekuna, p. Jacka Brzezińskiego!

  • Sukcesy naszych lekkoatletów

    Kolejne sukcesy naszych lekkoatletów! Trzyosobowa reprezentacja szkoły we wtorek wzięła udział w Gdańskiej Licealiadzie Lekkoatletycznej, gdzie zdobyła trzy medale!
    Dominik Król 4A - złoto w biegu na 1500m
    Marianna Bizon 3A - srebro w biegu na 800m
    Marek Madejczyk 4B - brąz w pchnięciu kula
    Gratulacje dla zawodników oraz opiekuna p. Tomasza Szpakowskego!
  • Międzynarodowy Dzień Frankofonii

    W środę, 10 kwietnia, świętowaliśmy w naszej szkole kolejny raz Międzynarodowy Dzień Frankofonii. Polska należy do kilku krajów obserwatorów zrzeszonych w Międzynarodowej Organizacji Frankofonii (OIF), założonej w 1967 roku, której siedziba znajduje się obecnie w Paryżu. Jej podstawowym celem jest krzewienie i popularyzacja kultury, cywilizacji francuskojęzycznej oraz nowych technologii.
    W uroczystości uczestniczyli Pani Dyrektor Małgorzata Mroczkowska wraz zaproszonymi gośćmi: Benjamin Girodeau, attache ds. współpracy językowej z ambasady francuskiej i Instytutu francuskiego w Warszawie oraz słuchacze Trzeciego Wieku Uniwersytetu Gdańskiego z grupy francuskiej.
    Nasz mały spektakl pt. "L'Amour toujours" ("Zawsze miłość") rozpoczął się występem "mimek" Mai Paszkowskiej i Darii Trokhymets z IpreIB a, które wprowadziły nas w miłosny nastrój... Następnie na scenie pojawili się spikerzy: Lena Grochowska (II c), Lucyna Niewiarowska (III c) i Piotr Kudan (IpreIB a), którzy z pełnym profesjonalizmem i wdziękiem poprowadzili całą imprezę, oczywiście w języku francuskim i polskim. Kolejno na scenie pojawiali się uczniowie i nauczyciele recytując po francusku i po polsku wiersze Charles'a Baudelaire'a, Arthura Rimbaud, Paul Verlaine, Gerard de Nerval, Marceline Debordes-Valmores, Cecile Coulon oraz fragmenty "Fedry", tragedii Jean Racine'a. Nie zabrakło też piosenek w wykonaniu Mai Czerwińskiej (III c), Ani Fraser (I c) i Ani Przybysz (I c). Wszyscy zostali nagrodzeni rzęsistymi brawami. Byli naprawdę znakomici! Dziękujemy serdecznie pani Małgorzacie Gradolewskiej, panu Cezaremu Tulinowi (duży talent aktorski!) i uczennicom: Weronice Cyrance (I c), Halszce Machel (I c), Aleksandrze Trzmiel (I c) oraz wspaniałemu Maksymowi Volchok (IprIB b).
    Należy przypomnieć, że Lucyna, Lena i Maksym zdobyli w Nidzicy pierwsze trzy miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy Francuskiej (Lucyna w lipcu w nagrodę pojedzie do Francji), a Maja zajęła drugie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w Człuchowie i wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w Nidzicy.
    Świętowanie zakończyło się już tradycyjnie pokazem mody,w którym uczestniczyli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. W tym roku mogliśmy podziwiać projekty Christiana Diora i Jean-Paul Gaultier. Wszyscy mogli się też poczęstować słodkościami przygotowanymi przez Adę Potępską (I c), Julię Niwierowską (I c), Olę Trzmiel, Halszkę Machel i Lucynę Niewiarowską. Na końcu imprezy wystąpił Pan Benjamin Girodeau dziękując za możliwość obejrzenia spektaklu. Ostatnie jego słowa to: Niech żyje Polska! Niech żyje Francja! Niech żyje Unia Europejska! Do zobaczenia,mamy nadzieję, za rok...

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.

maj 2024
powrót do góry