Drodzy Topolówkowicze,
W związku z nadchodzącym 8 marca - Międzynarodowym Dniem Kobiet - pragniemy wraz z Wami przygotować projekt. Jego celem byłoby przeprowadzenie krótkiego wywiadu z ważnymi dla Was kobietami. Mogą to być Wasze mamy, siostry, przyjaciółki, sąsiadki, babcie, ciocie, nauczycielki, które są dla Was inspirujące w swojej pracy, codzienności lub po prostu w byciu kobietą w tych niezwykłych czasach. Może to właśnie ich na pozór zwyczajne życie wprawia Was w zachwyt. Pragniemy poznać historię kobiet w Waszym otoczeniu, aby mogły inspirować również innych. Liczymy na Wasze zaangażowanie i odzew, którego wspaniały wyraz daliście podczas Maratonu Pisania Listów. “Zróbmy” dzień kobietom.
Odpowiedzi wyślijcie proszę na adres: topogrupaai@gmail.com do dnia: 1.03.2021.
Odpowiedzi mają być anonimowe.
Wasze wywiady zamieścimy na stronie i Facebooku szkoły oraz na naszym Instagramie (_topogrupaai_).
Proponowane pytania to:
- Jakie postrzegasz zalety i wady w byciu kobietą w obecnych czasach w Polsce?
- Co napawa Cię dumą w Twojej kobiecości?
- Czy trudno być kobietą?
- Co Ciebie zachwyca w byciu kobietą? - Czy jest coś czego nie lubisz w byciu kobietą?
Szkolna Grupa Praw Człowieka Amnesty International