W niedzielę 2 marca na zamku w Nidzicy odbyły się Ogólnopolskie Spotkania z Kulturą Francuską. W ramach tego wydarzenia, nasi uczniowie wzięli udział zarówno w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy Francuskiej (Katarzyna Cejnóg - I prIB a, Lena Grochowska - II c, Lucyna Niewiarowska - III c, Maksym Volkoch - I prIB b), jak i w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej (Maja Czerwińska -III c i Anna Fraser - I c). W konkursie recytatorskim zdobyliśmy trzy pierwsze miejsca: 1. miejsce - Lucyna Niewiarowska, 2. miejsce - Lena Grochowska i 3. miejsce - Maksym Volkoch. Maksym otrzymał też nagrodę specjalną za pomoc koleżankom w występach. Lucyna w nagrodę pojedzie w lipcu do Francji. Mai Czerwińskiej przyznano wyróżnienie w konkursie piosenki. Ponadto Lucyna i Maja wraz Maksem mieli zaszczyt wystąpić w Gali finałowej. Cała nasza drużyna pokazała się z najlepszej strony. Wielkie ukłony dla pani Katarzyny Piotrowskiej-Rodziewicz, nauczycielki francuskiego, opiekunki grupy. Wszystkim gratulujemy!