W sobotę 25 lutego członkowie Topoteatru mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach teatralnych prowadzonych przez reżysera teatralnego, autora sztuk oraz kuratora Teatru w Blokowisku Tomasza Kaczorowskiego. Warsztaty rozpoczęły się niezwykłym zadaniem na pobudzenie wyobraźni poprzez ciągły ruch. Tak więc młodzi miłośnicy sztuki aktorskiej w nieustającym ruchu przeskakiwali kałuże, omijali potłuczone szkło, pędzili na autobus czy chodzili po osuwającym się plażowym piasku raz w pocie czoła, raz w deszczu, ale zawsze patrząc sobie w oczy. Oczyma wyobraźni widzieli też spadającą gwiazdę w naszej auli, jezioro czy las. Wraz z reżyserem uczniowie poszukiwali nieoczywistych sposobów zilustrowania emocji.

W dalszej części, poprzez pracę z tekstem podjęli próbę odpowiedzi na pytanie czym jest teatr i jaką rolę odgrywają w nim emocje. Niezwykle kreatywne warsztaty przebiegały w świetnej atmosferze zważywszy na fakt, że reżyser jest absolwentem Topolówki i z wielkim sentymentem odwiedził szkolne mury. Z pewnością będziemy współpracować.