Z radością i dumą informujemy o nawiązaniu współpracy z Akademią Ateneum w Gdańsku. Porozumienie podpisali Pan Rektor Akademii, prof. dr hab., lek. med. Waldemar Tłokiński i Pani Dyrektor III LO Małgorzata Mroczkowska. Z nadzieją na rozwijanie rozmaitych pasji i talentów Topolówkowiczów patrzymy w przyszłość i dziękujemy za chęć ich wspierania!

Zgodnie z informacją zamieszczoną na Facebookowym profilu Ateneum:

"Przedmiotem porozumienia jest między innymi: podejmowanie wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych, udzielanie pomocy merytorycznej, organizacja warsztatów i kursów przez specjalistów z Uczelni, korzystanie przez uczniów z infrastruktury uczelni (np. studia telewizyjno-radiowego), kształtowanie obywatelskich postaw wśród uczniów. (...)

Nasz zespół naukowy z radością podejmie współdziałanie z kadrami dydaktycznymi III Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, oferując dostęp do naszej bogatej bazy edukacyjnej i badawczej, a także dzieląc się naszym bogatym doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną w ramach specjalnie wyselekcjonowanych programów edukacyjnych. Jest to dla nas szansa, by przyczynić się do rozwoju młodych umysłów, wspierając ich w stawaniu się przyszłymi liderami i pionierami zmian w społeczeństwie. Oczekujemy z niecierpliwością na owocną wymianę i pozytywne skutki naszej współpracy, wierząc, że przyniesie ona znaczące korzyści dla uczniów."