- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

 • WIKTORIA I CECYLIA-SPORTOWE TALENTY W TOPOLÓWCE

  Uczennice naszej szkoły Wiktoria Kowalewska z klasy 2d oraz Cecylia Chomnicka z klasy 1d wraz ze swoją drużyną Olimpia Osowa Gdańsk zdobyły nie jedno, ale aż dwa Mistrzostwa Polski w unihokeju w kategorii juniorek młodszych (U16) i juniorek starszych (U19) w sezonie 2021/2022. W klasyfikacji indywidualnej Wiktoria zdobyła w obydwóch kategoriach nagrodę za jednego z dwóch najlepszych obrońców turnieju. Trzeba też wspomnieć, że obydwie nasze  uczennice są w Kadrze Polski U17 i na początku czerwca jadą na turniej Ostrava Cup, gdzie będą reprezentowac nasz kraj. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych  .

 • II etap Konkursu Wiedzy o Hiszpanii

  Uwaga! 

  Nauczyciele języka hiszpańskiego zapraszają na II Etap Konkursu Wiedzy o Hiszpanii, który odbędzie się 26 maja, na trzeciej godzinie lekcyjnej. 

  Osoby zakwalifikowane: 

  1. Mikołaj Czerniawski-Wszelaki 
  2. Maria Kaliszan 
  3. Natalia Matynka 
  4. Michał Rainczuk 
  5. Alicja Samełko 
  6. Bartosz Droździk 
  7. Agata Wereszko 
  8. Marta Pliszko 

  Gratulujemy przejścia do II etapu konkursu

 • 2. miejsce A. Andruszkiewicz i D. Szpejny w konkursie Spotlight on English 2022

  W dniu 22 kwietnia 2022 roku uczennice 3iba, Anna Andruszkiewicz i Daniela Szpejna, pod opieką p. Anny Orłowskiej, brały udział w konkursie Spotlight on English 2022. Konkurs odbył się w II LO w Sopocie, składał się z dwóch części- ocenianego indywidualnie testu językowego oraz przygotowywanej drużynowo ustnej prezentacji wiadomości z Polski i ze świata na podstawie materiałów w języku polskim. Zmagania uczestników oceniało jury składające się wykładowców filologii UG pod przewodnictwem prof. Hanny Kryszewskiej.
  Dziewczyny w krótkim czasie przygotowały świetną językowo i aktorsko prezentację wybranych wiadomości, która została najwyżej oceniona na tle pozostałych 8 drużyn a w zestawieniu  z bardzo dobrymi punktami za test dała im doskonałe II miejsce w klasyfikacji końcowej- ogromne gratulacje! 
  Daniela dodatkowo uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji indywidualnej- brawo! Serdecznie gratulujemy zasłużonego sukcesu!
 • Panie J. Wilk i A. Zawistowska w finałach Mistrzostw Polski o awans do II ligi siatkówki

  Nauczycielki Topolówki: p. Justyna Wilk (wf) i p. Agata Zwistowska (j. angielski) razem z drużyną awansowały w miniony weekend do finału Mistrzostw Polski III ligi siatkówki kobiet i będą walczyć w Imielinie o awans do drugiej ligi. Obie Panie, znane są w Topolówce ze swojej miłości do siatkówki. Mimo zobowiązań rodzinnych i zawodowych, regularnie trenują i odnoszą sukcesy. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną w finałach!

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.

maj 2022
powrót do góry