- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

• Zapraszamy na Dyskusyjny Klub Filmowy Topolówki!

Rusza Dyskusyjny Klub Filmowy „Topolówka i przyjaciele”! Zapraszamy absolwentów, nauczycieli, uczniów
    „Topolówki” oraz osoby przyjaźnie im towarzyszące.
    Spotykamy się w ostatni czwartek każdego miesiąca o godz. 18:00 w kinie „Kameralne Cafe”, ul. Lektykarska 4. Karnet na 5 filmów:
    80,00 zł.
    26 stycznia „Poufne lekcje perskiego”, reż. Vadim Perelman. Przed seansem krótkie wprowadzenie. Po filmie dyskusja o nim. Rozmowa wokół motywu: SŁOWO, JĘZYK, POEZJA jako najwyższa forma MOWY.
    Artystka, absolwentka Topolówki, Magdalena Pela opowie o idei swego projektu „Dobre słowo/słowo złe” , wystawianego w ECS.
    Tytuł następnych filmów ustalamy wspólnie ( „W gorsecie”? „W trójkącie”?). Będą to obrazy najnowsze.
    Chętni - proszę zgłaszać się do p. Jolanty Szatkowskiej (kółko filmowe; tablica ogłoszeń obok sali 6, tam znajdziecie kontakt).
  • Gra miejska na temat stanu wojennego w Gdańsku

13 grudnia 2022 r. klasy 3A, 3B, 3C i 3D wraz z wychowawczyniami brały udział w przygotowanej przez gdański oddział IPN grze miejskiej, której celem było poszerzenie wiedzy na temat stanu wojennego w Gdańsku. Mimo niesprzyjającej, mroźnej pogody uczniowie korzystając z zaproponowanej przez IPN aplikacji w grupach odwiedzali znaczące miejsca w Głównym Mieście, poznawali sylwetki ważnych postaci oraz realia tego okresu. Dziękujemy p. Urszuli Zblewskiej za zorganizowanie tej bardzo atrakcyjnej lekcji historii!

• Bursztynian jako mediator stanu zapalnego

W czwartek (8.12.) klasa 3B uczestniczyła w kolejnym wykładzie organizowanym przez Pomorski College Medyczny na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Prof. dr hab. n. med. M. Woźniak bardzo ciekawie mówił o bursztynianie jako fizjologicznym mediatorze stanu zapalnego. Po wykładzie był czas na degustację różnych rodzajów oliwy i pytania do Pana Profesora, z czego ochoczo skorzystaliśmy. Bardzo dziękujemy p. A. Osieczko, p. K. Radzikowskiej i p. H. Samko za pomoc w organizacji wyjścia.

Relacja z wykładu o bursztynianie na stronie Pomorskiego Collegu Medycznego

• Ruszyły Pomorskie Mecze Matematyczne

Ruszyły rozgrywki fazy grupowej Pomorskich Meczy Matematycznych 🙂

08 grudnia w naszej szkole odbył się pierwszy mecz matematyczny rozgrywany w ramach Pomorskich Meczy Matematycznych pomiędzy drużyną naszego liceum oraz drużyną z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego. Po zaciętej walce nasz zespół, w skład którego wchodzą uczniowie z klas 4a, 4IB, 3d oraz 2a (Agnieszka, Emilia, Ewelina, Klara, Dylan, Hubert, Maciej, Michał oraz Stanisław), pod wodzą naszej Pani Kapitan Anny pokonał rywali 41 : 9. Gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną w kolejnym meczu!

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.