- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Informujemy, że od dnia 1.12.2022 wszystkie zgłoszenia dotyczące Gdańskiej Platformy Edukacyjnej należy kierować wyłącznie poprzez formularz Helpdesk

Czytaj więcej: Wiadomości

• Sukces "topolówkowych" pływaczek

1 i 2 grudnia na pływalni "Chełm", w ramach gdańskiej "Licealiady", odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gdańska w pływaniu. Duży sukces odniosła reprezentacja "Topolówki" w składzie: Maria Dadci 1 pIBb, Weronika Kuta 1 D, Weronika Markiewicz 1B, Stefania Naidon 2 A, Amelia Załucka 4 D. Dziewczyny zajęły II miejsce w ogólnej, drużynowej punktacji mistrzostw. Ponadto sztafeta zdobyła srebrny medal, a w pływaniu indywidualnym złote medale zdobyły: Weronika Markiewicz w stylu dowolnym i Maria Dadci w stylu klasycznym.

Drużyna chłopców w składzie: Mikołaj Arciechowski 1 B, Jakub Burandt 1B, Witold Czenkusz 1 B, Marcin Dereń 1 C, Artur Krzemiński 2 pIBa, mimo niesprzyjających wiatrów, płynęła dzielnie i zajęła w ogólnej rywalizacji VIII miejsce.

Gratulujemy !!!

• Kiermasz charytatywny już jutro!

Już we wtorek (6.12.) w Topolówce odbędzie się kiermasz charytatywny. Cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie jednej z naszych nauczycielek, która walczy z chorobą nowotworową. Przygotowania ruszyły już dawno, a dziś praca idzie pełną parą. Na korytarzu na pierwszym piętrze powstaje prawdziwy świąteczny stragan, w klubie stoiska poszczególnych klas. Będzie można kupić ciasta, pierniczki, mydełka, drobne rękodzieło, zagrać w planszówki, pomalować torbę i skorzystać z wielu innych atrakcji. Uczniów zapraszamy na kiermasz od 8:30 do 13:30, Rodziców na koncert Klubu Muzycznego o 16:30, następnie krótkie zebrania klasowe, kiermasz i konsultacje z nauczycielami do 19:00. Zbieramy na szczytny cel, więc nie może Was zabraknąć. Jednocześnie przypominamy, że na kiermaszu możliwa będzie wyłącznie płatność gotówką.

• Dogrywka wyborcza na Prezydenta PU40

Drodzy Uczniowie.

Od 5 grudnia można ponownie aplikować na stanowisko Prezydenta Parlamentu Uczniowskiego Topolówki. Pamiętajcie , że samorząd szkolny to Wasza organizacja  dzięki, której macie realny wpływ na życie szkoły.

Aplikacja do pobrania:

/Content/pub/446/karta-kandydata-na-prezydenta-pu-dogrywka-2022-23.docx

Termin składania aplikacji u opiekuna PU upływa 13 grudnia o godz. 15:30.

Kampania wyborcza rozpoczyna się 14 grudnia po akceptacji formalnej kandydatów i trwa do 2 stycznia.

2 stycznia 2023 odbędzie się debata wyborcza.

3 stycznia 2023 zostaną zorganizowane wybory.

PU 39/40

• Warsztat zdobienia pierników

Przygotowania do kiermaszu świątecznego ruszyły pełną parą. W piątek klasa 1 preA zamieniła salę tenisa stołowego w piernikowy raj. Wszyscy cukiernicy wpierw w domu wypiekli ciastka, by następnie podczas warsztatu (3h 😊) realizować swoje artystyczne pomysły. Renifery, choinki czy nawet przepiękne wzory kaszubskie przyozdobiły pierniki, które zostaną przekazane na wtorkowy kiermasz świąteczny. Warsztaty zdobienia pierników poprowadziła p. Dorota Jamroż-Janowicz

Wielkie brawa dla Was!