- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

• "Szukając nadziei" - klasy biologiczno-chemiczne na zajęciach Collegu Medycznego

14 maja uczniowie klas 2B, 3B oraz obu grup biologii HL 3 IB uczestniczyli w wyjątkowym wykładzie połączonym z projekcją filmu Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika  "Szukając nadziei", w ramach zajęć oferowanych przez platformę edukacyjną ”College Medyczny”. Film traktował
    o wykluczeniu chorych na trąd i osobach pochodzących z rodzin trędowatych w Indiach. Twórcom relacji chodziło przede wszystkim o możliwości zwalczenia wykluczenia, ponieważ problemem ludzi dotkniętych trądem nie jest sama choroba, którą można wyleczyć, bowiem cała kuracja kosztuje jedynie 50 dolarów. To był bardzo poruszające spotkanie, zakończone ciekawą dyskusją po projekcji filmu. Czekamy na kolejne spotkania.

• Nasze nauczycielki na kursie "Innovative teaching methodologies"

W dniach 13 – 20 kwietnia 2024r. Panie Anna Orłowska i Anna Osieczko uczestniczyły  w tygodniowym kursie „Innovative teaching methodologies”, w ramach modułu Language learning and teaching programu Erasmus+ we Włoszech. Szkolenie prowadziła Elisa Crivellari z Teacherise z siedzibą w Padwie. Był to intensywny tydzień pracy z ciekawymi aplikacjami typu E-pub editor, Thinglink, BookCreator, Genially, EdPuzzle czy digital escape rooms in Google forms. Omawiano rozmaite technologie i rozwiązania edukacyjne takie jak: flipped classroom (odwrócona lekcja), co-operative learning (uczenie się oparte na współpracy), project-based learning (uczenie metodą projektu), and inquiry-based learning (uczenie się przez dociekanie). Podkreślono znaczenie zajęć terenowych (outdoor teaching) w poznawaniu przez ucznia środowiska poprzez doświadczanie, jako istotnej alternatywny dla tradycyjnego uczenia w klasie. Szkolenie było również niepowtarzalną okazją do wymiany opinii i dyskusji nad zastosowaniem rozmaitych innowacyjnych metod w nauczaniu z nauczycielami z takich krajów jak: Hiszpania, Portugalia, Grecja i Szwecja. Był to intensywny tydzień pracy, w którym nie zabrakło również czasu na zwiedzanie i podziwianie perełek kultury i architektury, które oferuje słynne miasto uniwersyteckie - Padwa.

• Awans Klubu Debat "Topolówka"

Za nami weekend pełen debatanckich emocji, a to za sprawą eliminacji do Pomorskich Mistrzostw Debat Oksfordzkich "Rhetorica". Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Weronika Mrozińska, Gabriela Sitek, Nadia Frąckowiak i Natasza Górska - uczennice klasy 2c. Z dumą i radością opiekunka Klubu Debat "Topolówka" p. Urszula Zblewska donosi o awansie naszej drużyny do ćwierćfinału!!! Sukces zawdzięczamy opiece tutorskiej p. Jakuba Roszyka z Fundacji Ergo - dziękujemy.

• Mikołaj Wadowski laureatem konkursu astrofotograficznego

Z dumą gratulujemy Mikołajowi Wadowskiemu z kl. 3A, który został laureatem konkursu astrofotograficznego Klubu Astronomicznego Almukantarat w kategorii klasyczna astrofotografia.
    Więcej na temat konkursu przeczytacie tu https://almukantarat.pl/konkurs-astrofoto/

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.