- Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13
III Liceum Ogólnokształcące
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Bohaterów Westerplatte

Czytaj więcej: Wiadomości

Wiadomości

• Projekt interdyscyplinarny „Gdańsk jako tło topograficzne wybranych utworów literackich”

Rozpoczęliśmy realizację projektu interdyscyplinarnego „Gdańsk jako tło topograficzne wybranych utworów literackich”, którego celem jest przybliżenie uczniom Topolówki kontekstu historycznego, literackiego oraz geograficznego; pogłębienie odczytania tekstów literackich oraz poznanie topografii Gdańska. Będziemy wędrować po naszym mieście śladem pisarzy i bohaterów literackich. Właśnie odbyliśmy spacer po Górnym i Dolnym Wrzeszczu tropem Guntera Grassa i Oskara Matzeratha. Projekt prowadzą nauczycielki III LO: Dorota Gąsiorowska, germanistka i licencjonowana przewodniczka po Gdańsku oraz Urszula Chmielewska, polonistka. Dzisiejszą arcyciekawą wycieczkę zakończyliśmy z okazji Dnia Dziecka degustacją wyśmienitych lodów rzemieślniczych.

• WIKTORIA I CECYLIA-SPORTOWE TALENTY W TOPOLÓWCE

Uczennice naszej szkoły Wiktoria Kowalewska z klasy 2d oraz Cecylia Chomnicka z klasy 1d wraz ze swoją drużyną Olimpia Osowa Gdańsk zdobyły nie jedno, ale aż dwa Mistrzostwa Polski w unihokeju w kategorii juniorek młodszych (U16) i juniorek starszych (U19) w sezonie 2021/2022. W klasyfikacji indywidualnej Wiktoria zdobyła w obydwóch kategoriach nagrodę za jednego z dwóch najlepszych obrońców turnieju. Trzeba też wspomnieć, że obydwie nasze  uczennice są w Kadrze Polski U17 i na początku czerwca jadą na turniej Ostrava Cup, gdzie będą reprezentowac nasz kraj. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych  .

• II etap Konkursu Wiedzy o Hiszpanii

Uwaga!

Nauczyciele języka hiszpańskiego zapraszają na II Etap Konkursu Wiedzy o Hiszpanii, który odbędzie się 26 maja, na trzeciej godzinie lekcyjnej.

Osoby zakwalifikowane:

1. Mikołaj Czerniawski-Wszelaki
    2. Maria Kaliszan
    3. Natalia Matynka
    4. Michał Rainczuk
    5. Alicja Samełko
    6. Bartosz Droździk
    7. Agata Wereszko
    8. Marta Pliszko

Gratulujemy przejścia do II etapu konkursu

logowanie.png

Kalendarz wydarzeń.