Biuro Profilaktyki Zdrowotnej NFZ poleca cykl 10 filmów edukacyjnych pod wspólnym tytułem „Bezpieczni w czasie epidemii”. Jest to nowy projekt, przygotowany w odpowiedzi na obecne potrzeby pacjentów, który podpowiada, jak bezpiecznie żyć w czasie COVID-19.

Zaproszeni do współpracy eksperci udzielają odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania: jak bezpiecznie się leczyć, gdzie szukać pomocy w razie nagłego zachorowania oraz gdzie szukać wiarygodnych i opartych na dowodach naukowych informacji. Eksperci informują również jak bezpiecznie podróżować, oraz jak zadbać o zdrowie i kondycję. Ważne, by te cenne informacje m.in. jak w bezpieczny sposób korzystać ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz by nie zaniedbywać badań profilaktycznych w czasie epidemii dotarły do jak największego grona odbiorców, oraz ich rodzin.

Cykl filmów edukacyjnych „Bezpieczni w czasie epidemii” przygotowany został pod patronatem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego we współpracy z Ministerstwem Zdrowia. W odnalezieniu się w tej niełatwej rzeczywistości pomogli eksperci: m.in.: Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta; prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego; prof. Leszek Czupryniak, prof. Marcin Czech, dr Paweł Grzesiowski, a także znani dziennikarze i przedstawiciele organizacji non-profit: Ewa Błaszczyk czy Tomasz Rożek. Swoją obecnością cykl zaszczycił także dr n. ekon. Adam Niedzielski –  Minister Zdrowia.

Załączamy link do filmu zapowiadającego cykl - https://youtu.be/hAL-HbtxBGE oraz linki do opublikowanych odcinków:

  1.  Wiedza oparta na faktach https://youtu.be/UVvr9YpAEbc
  2.  Higiena i bezpieczeństwo https://youtu.be/a87D6dxHPj4
  3.  Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)? https://youtu.be/EDhMwv6bfE0
  4.  Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)?
  5.  Jak korzystać z opieki szpitalnej?
  6.  W zdrowym ciele zdrowy duch!
  7.  Żywienie ma znaczenie!
  8.  Podróże bez ryzyka
  9.  Praca w nowej rzeczywistości
  10. Nasza odpowiedzialność

Wszystkie filmy są z napisami dla osób niesłyszących. Cykl filmów dostępny jest na kanale Akademia NFZ<https://linkd.pl/p7ap>  na You Tube oraz na stronie https://linkd.pl/9adp

Biuro Profilaktyki Zdrowotnej

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia

02-528 Warszawa, ul. Rakowiecka 26/30

pliki do pobrania