INFORMACJA O UBEZPIECZENIU UCZNIÓW NNW

Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Umowa ta może być zawarta wyłącznie z woli rodziców. Dotyczy
to zarówno nieszczęśliwych wypadków zaistniałych w czasie zajęć edukacyjnych realizowanych na terenie szkoły, jak i w przypadku wycieczek szkolnych i wypoczynku organizowanego w kraju.

Przepisy nie upoważniają dyrektora szkoły, jak również innych organów szkoły (w tym rady rodziców), do podejmowania czynności związanych
z zawieraniem umów ubezpieczenia na rzecz uczniów
.

W związku z powyższym, informujemy, że w roku szkolnym 2019/2020 rodzice samodzielnie podejmują decyzję o ubezpieczeniu dziecka, dokonują wyboru firmy ubezpieczeniowej, opłacają składkę i dochodzą ewentualnych roszczeń; bez udziału ZSO nr 13.