W dniach 9 – 16.10.2019 do naszej szkoły przyjechało 17 uczniów z Groningen w Holandii wraz z nauczycielami w ramach międzynarodowej wymiany organizowanej przez panią profesor Agatę Zawistowską i panią profesor Aleksandrę Niedzielską. Uczniowie naszej szkoły przez cały tydzień dbali o to, aby nasi goście czuli się tutaj jak najlepiej. Był to bardzo intensywny czas! Zwiedziliśmy ECS, Muzeum II Wojny Światowej (z panią profesor Beatą Kardasińską),  a także fortyfikacje (z dr Łukaszem Skupnym) i centrum Hevelianum. Odbyły się warsztaty Visual Arts (z panią profesor Dominiką Szelągowską). Mieliśmy okazję podziwiać panoramę Gdańska z koła widokowego, wziąć udział w pełnej emocji grze miejskiej, zwiedzić stadion Energa czy spędzić wieczór grając   w kręgle. Był też czas na spacery, planszówki, wypady za miasto... Już nie możemy się doczekać ponownego spotkania, tym razem w Groningen!