p_n.png

CZERWIEC 2019

img-20190620-wa0002.jpg

Od 15 do 21 czerwca 2019 r. gościliśmy w Gdańsku 12 uczniów z nauczycielami ze Stadthagen w Niemczech. Motywem przewodnim wymiany było "Zagrożenie życia w morzach i oceanach". Wspólnie pracowaliśmy nad tym tematem.

Dużo dyskutowaliśmy, szukaliśmy przyczyn zagrożeń i potencjalnych rozwiązań. W efekcie stworzyliśmy plakaty prezentujące nasze pomysły.

img-20190620-wa0014.jpg

img-20190713-wa0010.jpg

Znaleźliśmy też czas na wspólne zwiedzanie Gdańska. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, popłynęliśmy na Westerplatte oraz zwiedziliśmy Muzeum Drugiej Wojny Światowej. Nasi goście byli zachwyceni!

img-20190713-wa0003.jpg

img-20190713-wa0014.jpg

Po wytężonej pracy nad projektem i wspólnym zwiedzaniu chętnie wybraliśmy się do Teatru Muzycznego w Gdyni na sztukę pt. "Gorączka sobotniej nocy" oraz integrowaliśmy się grając w kręgle.

Korzystaliśmy z każdej okazji, by jak najlepiej poznać się nawzajem. Spotkanie polskiej i niemieckiej młodzieży pozostawiło niezapomniane wrażenia. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wziąć udział w kolejnych, równie wspaniałych, wymianach z uczniami ze Stadthagen!

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Justyny Milewskiej i p. Agaty Zawistowskiej, które były głównymi organizatorkami tego wydarzenia.

PAŹDZIERNIK 2018

W październiku 2018 uczniowie klas pierwszych i drugich naszego liceum wzięli udział w wymianie polsko-niemieckiej. Uczniowie odwiedzili Wilhelm Busch Gymnasium w Stadthagen. Wspolnie z młodzieżą z Niemiec zwiedzili Stadthagen, Minden oraz Hannover, spędzili jeden dzień w Heideparku w Soltau, zwiedzili Muzeum Emigracji w Bremerhaven oraz przygotowali wspólny pożegnalny wieczór.

Grupą opiekowały się p. Justyna Milewska i p. Agata Zawistowska

Wymianę dofinansowała Rada Rodziców przy III LO w Gdańsku oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Młodzież niemiecka odwiedzi naszą szkołę w czerwcu. Już nie możemy doczekać się ich wizyty i tego, by pokazać im nasz piękny Gdańsk.

p-n-1.png  p-n-2.png