Od roku szkolnego 2019/2020 współpracujemy z firmą ELAB, która pomaga uczniom w znalezieniu drogi edukacyjnej i wspiera w aplikacjach zagranicznych.

Prowadzą u nas szkolenia dla uczniów, pomagają przy Personal Statement, przy wypełnianiu aplikacji takich jak UCAS, czy Common App. Organizują też targi uczelni wyższych.

Na stronie FB wrzucają ciekawe webinary lub wypowiedzi studentów https://www.facebook.com/elabstudia

Można umawiać się na spotkania indywidualne, a w międzyczasie można poczytać ich bloga https://elabedu.eu/pl/blog/

Kilka słów o nich, od nich:

Elab został założony w 2012 roku w Warszawie przez dwie młode przedsiębiorczynie, które studiowały za granicą i chciały pomóc innym w zdobyciu podobnych międzynarodowych doświadczeń. Elab jest wciąż młodą i dynamiczną firmą, z biurami w Warszawie, Mediolanie i Londynie. Pomaga uczniom dostać się na na uniwersytety i do liceów w Wielkiej Brytanii, USA, Włoszech, Holandii, Danii i Niemczech.

Obecnie firmą zarządza Tom Ravensdale, główny inwestor, z wykształcenia dyplomowany księgowy brytyjskiego pochodzenia, który dorastał w Afryce Południowej, zdobył kwalifikacje w RPA, a przed przeprowadzką do Warszawy pracował w Londynie.

Biurem w Mediolanie i włoskimi oddziałami zarządza Davide Quinto, Włoch, który jako dziecko dużo podróżował ze swoimi przedsiębiorczymi rodzicami, studiował na Cattolica w Mediolanie i ukończył studia prawnicze na University College w Londynie.

Biuro w Londynie prowadzi Sylvia Mejri, która urodziła się i dorastała w Wielkiej Brytanii. Sylvia ukończyła politologię na Uniwersytecie w Bristolu i pisała artykuły do ​​gazet krajowych i międzynarodowych. Uczyła angielskiego za granicą ministrów rządowych i dyrektorów międzynarodowych firm, a także osadzonych w brytyjskich więzieniach.

Do tej pory wysłaliśmy ponad 6000 aplikacji na uczelnie wybrane przez naszych aplikantów. Jesteśmy dumni z tego, że prawie 1000 z nich zostało przyjętych na najlepsze na świecie, a mianowicie: Oxford, Cambridge, Harvard, UCL, LSE, CASS, Chicago, Penn State, UCLA i wiele czołowych uniwersytetów Russell Group. Te liczby rosną z roku na rok.

Corocznie Elab prowadzi największe targi edukacyjne w Europie Środkowo-Wschodniej dla uczniów, rodziców, uczelni i szkół. Spodziewamy się ponad 4000 odwiedzających na tegorocznej edycji EEF.