Przejdź do treści

logo_szkoly.png

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (III Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Westerplatte)

Erasmus

Effective Communication For Mediation

17.03.2019 Erasmus

Uczniowie nauczą się jak skutecznie radzić sobie z konfliktami rówieśniczymi w szkole oraz pozyskają kompetencje rozwiązywania problemów i konfliktów, które przydadzą im się w ich przyszłym życiu i pracy.

czytaj dalej
Warsztaty

Warsztaty

17.03.2019 Erasmus

21 uczniów Topolówki wzięło udział w wspaniałych warsztatach, które zostały dofinansowane i zorganizowane z projektu Erasmus+ „Efektywna komunikacja w mediacji. Trafiając w sedno przemocy.” Tematyką warsztatów była przemoc rówieśnicza, mediacja oraz efektywna komunikacja. Dzięki niezwykłym zajęciom, prowadzonych przez Panią Beatę i Pana Onno, nauczyliśmy się jak wzmocnić swoją pewność w mówieniu publicznym, poczuliśmy się  jak w teatrze, grając rolę mediatora lub strony konfliktu oraz ćwiczyliśmy jak w kreatywny oraz oryginalny sposób rozwiązać konflikt. Potrenowaliśmy również umiejętności mówienia  w języku angielskim, ponieważ właśnie w tym języku były prowadzone warsztaty. Na koniec stworzyliśmy listę szkolnych problemów oraz ich rozwiązań. Każdy uczestnik poczuł się po nich jak mały mistrz mediacji.

czytaj dalej
Wyjazd do Niemiec

Wyjazd do Niemiec

17.03.2019 Erasmus

W dniach 9 – 15 października siedmiu uczniów „Topolówki” wzięło udział w spotkaniu odbywającym się w Stuttgarcie, w ramach programu Erasmus+ Effective Communication for Mediation „Bulls Eye Bullying”. Tematem przewodnim było zapobieganie znęcaniu się nad słabszymi – bullying, jak radzić sobie z powstałym problemem oraz w jaki sposób mediacja pomaga rozwiązać konflikt.Brali w nim udział nastolatkowie z czterech krajów Europy – Niemiec, Szwecji, Hiszpanii i Polski.

czytaj dalej

NEWSLETTER Nr. 2

17.03.2019 Erasmus

Z okazji programu Erasmus+, sześciu uczniów Manhemsskolan (Kalix) z Szwecji, siedmiu uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów  Westerplatte (Gdańsk) z Polski i siedmiu uczniów IES Hermanos Machado (Sewilla) z Hiszpanii spędziło tydzień od 9 do 16 października w Evangelisches Heidehof-Gymnasium (Stuttgart) w Niemczech. Pracowaliśmy nad tematem „Bull’s Eye Bullying” przez trzy dni w Evangelisches Heidehof-Gymnasium w Stuttgarcie.

czytaj dalej
Projekt Erasmus

Projekt Erasmus

08.01.2019 Erasmus

Regulamin udziału w projekcie ERASMUS+ i wyjazdów uczniów w ramach projektu Effective Communication for Mediation. “Bull’s Eye Bullying”.

czytaj dalej
back to top