21 uczniów Topolówki wzięło udział w wspaniałych warsztatach, które zostały dofinansowane i zorganizowane z projektu Erasmus+ „Efektywna komunikacja w mediacji. Trafiając w sedno przemocy.” Tematyką warsztatów była przemoc rówieśnicza, mediacja oraz efektywna komunikacja. Dzięki niezwykłym zajęciom, prowadzonych przez Panią Beatę i Pana Onno, nauczyliśmy się jak wzmocnić swoją pewność w mówieniu publicznym, poczuliśmy się  jak w teatrze, grając rolę mediatora lub strony konfliktu oraz ćwiczyliśmy jak w kreatywny oraz oryginalny sposób rozwiązać konflikt. Potrenowaliśmy również umiejętności mówienia  w języku angielskim, ponieważ właśnie w tym języku były prowadzone warsztaty. Na koniec stworzyliśmy listę szkolnych problemów oraz ich rozwiązań. Każdy uczestnik poczuł się po nich jak mały mistrz mediacji.