Awans TOPOdrużyny do 1/4 finału Pomorskich Meczy Matematycznych

Zespół reprezentujący nasze liceum sukcesem rozpoczął rok 2019 - ustanowiony Rokiem Matematyki :) Jesteśmy jedną z ośmiu drużyn w województwie pomorskim i jedną z trzech drużyn w Gdańsku, które awansowały do rundy pucharowej. Wszystko rozegrało się w dniu 16 stycznia, kiedy to w naszej szkole odbył się ostatni mecz matematyczny fazy grupowej rozgrywany w ramach Pomorskich Meczy Matematycznych pomiędzy drużyną naszego liceum oraz drużyną z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Po zaciętej walce nasz zespół, w skład którego wchodzą uczniowie z klas 2d oraz 3d (Aleksandra, Alicja, Bogna, Martyna, Natalia, Jakub, Jan, Kamil oraz Paweł), pod wodzą Juliana pokonał rywali aż 50 : 28.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za wygraną w ćwierćfinałowym meczu 4 marca!

Opiekun PMM
Ewelina Szajdziuk